RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

RPO WSL na III Salonie Funduszy

Logo Salonu
Przez trzy dni (8-10 marca 2011 r.) katowicki Spodek zapełnił się rzeszą nauczycieli oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych nie tylko własnym rozwojem i dalszym kształceniem, ale także kwestią wykorzystania Funduszy Europejskich w naszym regionie, między innymi na edukację.

Podczas III Salonu Funduszy Europejskich – w ramach XIII Ogólnopolskich Targów Edukacja 2011 – funkcjonowało stoisko informacyjno-promocyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Przygotowały je wspólnie Zespół ds. Informacji i Promocji Wydziału Rozwoju Regionalnego oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.

Goście mieli możliwość uzyskania kompleksowych informacji na temat naszego programu. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani inwestycjami w infrastrukturę edukacyjną. Na ten obszar wsparcia przypada 8% środków, jakimi dysponujemy w ramach programu – co daje kwotę ponad 328 mln zł. Konkursy przeprowadzone w ramach tego obszaru cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – spośród złożonych 332 projektów do dofinansowania wybrano 76. Obecnie możemy już oglądać pierwsze efekty przeprowadzonych inwestycji. Spotkanie w ramach Salonu Funduszy było dobrą okazją do kształtowania świadomości młodzieży o wysokości wsparcia z UE na realizację projektów z obszaru edukacji.

Młodzi ludzie dopytywali się również o możliwości pozyskania wsparcia unijnego dla przedsiębiorców.

Nasze stoisko odwiedziło w sumie blisko 800 osób.

Podczas Salonu po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować grę „Ruszaj Po eurO”, której premiera miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji. I tym razem spotkała się ona z dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Chętnych do spróbowania swych sił w komputerowej potyczce było wielu – w sumie ponad połowa odwiedzających nasze stoisko . Wiedza, jaką należało się wykazać, została nagrodzona atrakcyjnymi materiałami promującymi RPO WSL. Arcymistrzom wręczono wydany pod koniec ubiegłego roku album „Śląskie do przodu!”, promujący projekty z naszego regionu.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013