RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Śląskie wśród cudów Funduszy Europejskich i w gronie euroliderów

Starania naszych beneficjentów w realizacji projektów unijnych znajdują szerokie uznanie, również na arenie ogólnopolskiej. 5 maja br. miłą okazją do docenienia wysiłków niektórych spośród nich stała się uroczysta gala rozpoczynająca 4 Forum Funduszy Europejskich, w trakcie której przyznano nagrody w konkursach Polska Pięknieje oraz Eurolider. W obu uhonorowano laureatów z województwa śląskiego.

W głosowaniu internautów w ramach konkursu „Polska Pięknieje” zwyciężył projekt pn. „Adaptacja zabytkowych ruin dworu Kossaków wraz z ich otoczeniem w Górkach Wielkich na cele kulturalne” Fundacji im. Zofii Kossak” wsparty z RPO WSL kwotą ok. 1,5 mln zł. Bardzo satysfakcjonujące to wyróżnienie, bo przyznane głosami zwykłych mieszkańców, a więc tych, z myślą o których powstał i którym służy zmodernizowany obiekt.

Wśród nominowanych projektów z naszego regionu znalazły się jeszcze dwa inne:

• ogólnopolska kampania produktów turystycznych Województwa Śląskiego - projekt zrealizowany przez samorząd województwa

• inwestycja związana z rewitalizacją Zamku i Pałacu Habsburgów w Żywcu - projekt zrealizowany przez gminę Żywiec.

„Polska Pięknieje” to prestiżowy, ogólnopolski konkurs promujący projekty unijne, które w istotny sposób przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju.

Zwycięzcy zostali wyłonieni decyzją Kapituły konkursu, która wybrała najciekawsze projekty w siedmiu kategoriach, oraz decyzją internautów, którzy wybrali najlepszy projekt spośród wszystkich nominowanych.

--

W konkursie Eurolider doceniono natomiast poprzez przyznanie wyróżnienia Kapituły Konkursu panią Ewę Widerę – podinspektora ds. pozyskiwania środków pomocowych w Urzędzie Gminy Krzyżanowice, która do tej pory zrealizowała w ramach Funduszy Europejskich 20 projektów na ogólną kwotę ok. 14 mln zł.

Uznanie jury zyskała przedsiębiorczość, wytrwałość i zaangażowanie laureatki w pozyskiwaniu środków unijnych dla rozwoju lokalnej społeczności i poprawy jakości życia w najbliższym otoczeniu. Serdecznie gratulujemy pani Ewie Widerze tak prestiżowego wyróżnienia dla jej codziennej, żmudnej pracy oraz jej wymiernych efektów.

Nagrody przyznano trzytorowo:

• W głosowaniu internautów

• Decyzją Kapituły Konkursu

• Decyzją laureatów poprzednich edycji

Wszystkich laureatów mogą Państwo poznać pod poniższymi linkami.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013