RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

II Forum Funduszy Europejskich

W dniach 7-8 maja braliśmy udział w II Forum Funduszy Europejskich na Placu Zamkowym w Warszawie

W dniach 7-8 maja 2009 roku Wydział Rozwoju Regionalnego razem z Wydziałem Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Wydziałem Europejskiego Funduszu Społecznego, Śląskim Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy brały udział w II Forum Funduszy Europejskich organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na Placu Zamkowym w Warszawie.

Wymienione wyżej instytucje i wydziały promowały na wspólnym stoisku: Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Śląskiego 2007-2013, Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej (POWT Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013, PWT Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013, Program dla Europy Środkowej, Program dla Regionu Morza Bałtyckiego i Program Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IV C).

Forum obejmowało dwie części: wystawienniczą oraz dyskusyjną.

W części dyskusyjnej na Zamku Królewskim odbywały się spotkania z samorządami i przedsiębiorcami w kontekście tematyki funduszy unijnych.

Natomiast w części wystawienniczej można było odwiedzić ponad 80 stoisk funduszowych z całej Polski, zobaczyć filmy informujące m.in. o projektach zrealizowanych w ramach programów unijnych oraz wziąć udział w wykładach, w których tłumaczono, w jaki sposób można pozyskać środki z Unii Europejskiej.

Stoisko zorganizowane przez Województwo Śląskie promowało i informowało o Funduszach Europejskich. Odwiedzający mogli skonsultować się z naszymi ekspertami, a ponadto zobaczyć zdjęcia przedstawiające projekty zrealizowane w ramach ZPORR, ułożyć puzzle przedstawiające jeden z projektów, otrzymać materiały informacyjne w postaci ulotek, folderów oraz gadżetów.


Stoisko Województwa Śląskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co dało nam możliwość promocji nie tylko programów funduszowych, ale całego województwa. Dysponowaliśmy materiałami promującymi projekty zrealizowane w ramach ZPORR, które otrzymaliśmy od naszych beneficjentów, a które informowały o atrakcyjnych turystycznie miejscach regionu.

8 maja II Forum Funduszy Europejskich odwiedził premier Donald Tusk, który dziękował wszystkim za zaangażowanie w wydatkowanie środków unijnych oraz zwiedził część stoisk.


Natomiast 7 maja Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która objęła Patronatem Honorowym całą imprezę, wręczyła nagrody w konkursie Polska Pięknieje. 7 Cudów Funduszy Europejskich.

Laureatem w kategorii IV: Produkt promocyjny, został projekt z Województwa Śląskiego: Beskidzka5. Autorem projektu jest Urząd Miasta Ustroń. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej: http://www.beskidzka5.pl Laureatowi serdecznie gratulujemy.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć ilustrujących całe wydarzenie.

 


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013