RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wyróżnienie dla naszego albumu

Miło nam podzielić się z Państwem informacją, że album ŚLĄSKIE DO PRZODU! / SILESIA FAST FORWARD! został doceniony w szóstej edycji konkursu ŚLĄSKA RZECZ, organizowanego przez Zamek Cieszyn.

Podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce 3 czerwca 2011 roku na Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, ogłoszono nagrody i wyróżnienia tegorocznej edycji konkursu. Wśród nominacji w kategorii „grafika użytkowa” znalazł się album wydany przez Wydział Rozwoju Regionalnego w grudniu 2010 roku.

Tym samym album został uwzględniony w wystawie pokonkursowej. Do końca lipca jest ona eksponowana na Zamku Cieszyn, we wrześniu (2-25.09) będzie można ją zobaczyć w Muzeum Śląskim w Katowicach, natomiast w październiku (20-30.10) odwiedzi festiwal Łódź Design.

To już kolejny, tym razem oficjalny, dowód pozytywnego odbioru albumu wśród czytelników. W docierających do nas opiniach wielokrotnie podkreślano jego oryginalność i świeżość, a także przełamywanie utartych sposobów wydawania tego typu wydawnictw.

Zamysłem przyświecającym pracom nad albumem była chęć pokazania województwa śląskiego jako regionu przechodzącego obecnie dynamiczne przeobrażenia dzięki wsparciu środków z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego, z prężnie rozwijającą się infrastrukturą, przyjaznego dla mieszkańców i turystów. Zaplanowano, że ta tematyka zostanie pokazana w świeżej, atrakcyjnej i nowoczesnej formie, zgodnie ze współczesnymi światowymi trendami projektowania publikacji. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu zespołu projektowego z województwa śląskiego, zorientowanego w tematyce nowoczesnego designu.

Album zrealizowała firma Presso media+design. Koordynatorem wydania była Ewa Trzcionka, projekt graficzny jest dziełem Marty Noszki-Bubak, zdjęcia - Wojciecha Trzcionki, zaś teksty - Marcina Mońki.

Zapraszamy do przeglądania albumu w wersji on-line w zakładce "Zobacz album".

--

Działania prowadzone przez Województwo Śląskie zostały kolejny raz z rzędu docenione na szerokim forum poprzez przyznanie nagrody głównej w kategorii "grafika użytkowa" za identyfikację wizualną kampanii promocyjnej turystyki województwa śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii "Guck mal! Schlesien". Projekt na zlecenie Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przygotował zespół pod kierunkiem Matyldy Sałajewskiej, a wdrożeniem zajęła się spółka Business Consulting z Katowic. Jury doceniło kompleksowość projektu, jego stronę graficzną oraz użyte nośniki, ich różnorodność i dowcip.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą laureatów.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013