RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

W Żorach pokazaliśmy, jak korzystamy

zdj. Uwiecznieni.pl

24-25 maja br. wszyscy odwiedzający żorską starówkę mogli się przekonać o wpływie Funduszy Unijnych na nasze życie.

Rynek stał się bowiem scenerią imprezy odbywającej się w naszym regionie w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pod hasłem „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”.

Z myślą o osobach w różnym wieku przygotowano rozliczne atrakcje, jednak najwięcej emocji i entuzjazmu wzbudziły one wśród młodszych uczestników. Już sama forma prezentacji – trzy kosmicznie wyglądające kopuły – wywołała spore zaciekawienie.

Wewnątrz pierwszej z nich czekały nowoczesne i interaktywne prezentacje najciekawszych projektów innowacyjnych z całej Polski, takie jak symulator zjazdów narciarskich i jednocześnie urządzenie do rehabilitacji medycznej czy wirtualny spacer po Zamku Książ na specjalnie zaaranżowanym stanowisku przypominającym las, w którym można usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy robotów, a także interaktywne wystawy i gry multimedialne. Młodzież zaś chętnie brała udział w warsztatach fotograficznych i malarskich. Z kolei starsi uczestnicy imprezy uczestniczyli w kursach pierwszej pomocy oraz korzystali z bezpłatnego badania krwi i ciśnienia w specjalnie zaaranżowanym gabinecie lekarskim.

W drugiej kopule uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wzięli udział w specjalnym programie edukacyjnym, zawierającym efektowne elementy multimedialne, symulacje komputerowe, gry i zabawy. Podczas imprezy rozegrany został również finał konkursu o Funduszach Europejskich „Euromania”, w którym udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Nagrody zwycięskim drużynom wręczał wiceminister rozwoju regionalnego Adam Ździebło.

W trzeciej z kopuł Centrum Nauki „Kopernik” z Warszawy przeprowadzało ciekawe doświadczenia, które nie tylko uczyły fizyki, ale i bawiły garnącą się do wiedzy młodzież. Jednocześnie z myślą o najmłodszych przygotowano kącik zabaw. Tam też przybywający goście mogli odwiedzić stoisko Funduszy Europejskich w województwie śląskim, które przygotowały dwa Wydziały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem gry elektronicznej „Ruszaj Po eurO” odwiedzający mogli zrobić sobie zdjęcie w fotostandzie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz spotkać się z EFESiem – maskotką śląskiego Europejskiego Funduszu Społecznego. Na najbardziej zainteresowanych czekały materiały informacyjno-promocyjne, zaś na najlepszych graczy – drobne upominki. Wokół kopuł natomiast rozstawiono wystawę z prezentacją najciekawszych projektów unijnych z regionu.

Wszystkim gościom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013