RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

JESSICA wsparła Multicentrum

zdj. Stara Kablownia

24 października br. miało miejsce wielkie otwarcie Starej Kablowni w Czechowicach-Dziedzicach.

To już drugi ukończony projekt w województwie śląskim w ramach Inicjatywy JESSICA, wspierającej inwestycje zwrotne w obszarach miejskich.

W wyniku tego przedsięwzięcia w centrum miasta Czechowice-Dziedzice zrewitalizowano obiekty poprzemysłowe Śląskiej Fabryki Kabli. Jest to ogromne przedsięwzięcie – o całkowitej wartości na poziomie ponad 76 mln zł netto, z czego pożyczka w ramach Inicjatywy JESSICA wyniosła aż 30,7 mln zł.

Multicentrum powstało w budynku o łącznej powierzchni 11 540 m². Oprócz stworzenia nowych funkcji, przewidziano całkowite zrewitalizowanie elewacji obiektu poprzez rozbudowę w postaci nowej dwukondygnacyjnej kubatury w formie szklanej bryły.

"Stara Kablownia" jest podzielona na 2 strefy i mimo tego, że z założenia jest projektem komercyjnym, będzie również spełniała funkcje kulturalne i rekreacyjne. I tak, znajdziemy w niej:

 • centrum rozrywki, kultury i rekreacji: strefa obejmować będzie kino, kręgielnię, "figlo park", mini galerię, salę koncertowo-teatralną, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dyskotekę, pub, mini browar. Planowane jest również stworzenie biblioteki multimedialnej i księgarni;
 • centrum handlowo-usługowe: w strefie tej znajdować się będzie supermarket, pomieszczenia handlowe dla MSP, punkty usługowe.

Podstawowe dane:

 • jedyne centrum handlowo-rozrywkowe w mieście
 • 19 000 m2 pow. użytkowej
 • 14 600 m2 pow. najmu
 • 350 miejsc parkingowych
 • około 50 sklepów i lokali usługowych
 • 4 sale kinowe
 • dogodny dojazd z każdej części miasta i regionu
 • klub muzyczny, kręgielnia, mini browar
 • 600 000 osób w strefie zasięgu

Informacje o projekcie:

Tytuł projektu: „Centrum Handlowo-Usługowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach”

Przedmiot: rewitalizacja terenu poprzemysłowego, zlokalizowanego w centrum miasta Czechowice-Dziedzice, na którym znajdują się obiekty przemysłowe Śląskiej Fabryki Kabli, budowa nowoczesnego centrum rozwoju przedsiębiorczości, nadanie mu nowych funkcji kulturalno-rozrywkowych (kino, kręgielnia, „figlo park”, mini galeria, sala koncertowo-teatralna, dyskoteka, pub, biblioteka multimedialna i księgarnia) i handlowo-usługowych (supermarket, pomieszczenia handlowe, punkty usługowe)

Beneficjent: CH Stara Kablownia Sp. z o. o.

Wartość projektu: 76 866 000 zł

Pożyczka JESSICA: 30 746 400 zł - 43,40% kosztów kwalifikowalnych

Data podpisania umowy: 31 lipca 2012 r.

Termin zakończenia inwestycji: 31 października 2013 r.

Data spłaty pożyczki: 31 marca 2027 r.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013