RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wiślański park zaprasza na spacery

zdj. UM Wisła

13 czerwca 2014 roku to kolejna, ważna data w historii Wisły – uroczyste otwarcie parku Kopczyńskiego, które zorganizowano w ramach promocji projektu pn. „Zacznij zwiedzanie Polski od źródeł. Rewitalizacja Parku Kopczyńskiego w Wiśle”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięcia Pomnika Źródeł Wisły, który jest wzorowany na pierwowzorze. Po rewitalizacji parku Kopczyńskiego nowy posąg stanął w miejscu "Ślązaczki". Biało-czerwoną szarfę z pomnika zdjęli prezydent Bronisław Komorowski i burmistrz Jan Poloczek. Następnie obok pomnika prezydent Komorowski zasadził jeden z dwudziestu pięciu "Dębów Wolności", które mają symbolizować 25 lat wolnej Polski.

Po tych uroczystościach prezydent w asyście gospodarza miasta i zaproszonych gości udał się do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny, gdzie z rąk burmistrza Jana Poloczka i przewodniczącego Rady Miasta Janusza Podżorskiego odebrał atrybuty Honorowego Obywatela Wisły – kapelusz i bruclik.

Po części oficjalnej koncert zagrała Orkiestra Symfoniczna PSM Wadowice pod dyrekcją Elwiry Zając. Po południu odbył się Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Nie zabrakło dobrej muzyki, barwnych przebierańców oraz konkursów rodzinnych. Wieczorem natomiast góralskim rockiem rozgrzała publiczność Kapela „Pieczarki”.

Źródło: Urząd Miejski w Wiśle


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013