RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Projekty okiem młodych fotografów

Od 1 do 15 grudnia 2014 r. na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach można było obejrzeć wystawę 40 najlepszych zdjęć wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego w ramach projektu edukacyjnego „Śladem projektów unijnych”.

Na początek wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych pod okiem najlepszych fachowców, by następnie sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce.

Podczas wycieczek po różnych zakamarkach Śląskiego młodzież odwiedziła wybrane obiekty kulturalno-turystyczne, które powstały lub zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. W programie wycieczek oprócz zwiedzania znalazł się również czas na plener fotograficzny, podczas którego powstały fotografie zgłoszone na konkurs.

Poniżej w filmowym skrócie przedstawiono poszczególne etapy przedsięwzięcia:

 

Wykonane zdjęcia przybliżają skalę przemian, jakie dokonały się w naszym regionie dzięki obecności w Unii Europejskiej, ale też pokazują indywidualną wrażliwość młodych twórców oraz ich niebanalne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

Zapraszamy do zapoznania się w formie prezentacji ze wszystkimi 40 zdjęciami nagrodzonymi w konkursie i eksponowanymi na wystawie: 

Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Projekt zrealizowany na zlecenie Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013