RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Unijne autobusy

Nowoczesne autobusy, zapewniające komfortowe warunki i bezpieczeństwo. Niemożliwe? Zapraszamy do Jaworzna, gdzie od 12 listopada 2010 roku jeżdżą Many, Scanie i Solbusy, czyli pojazdy z najwyższej światowej półki.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na trasach Jaworzna kursuje 30 nowoczesnych, niskopodłogowych i przyjaznych środowisku autobusów.

Wszystkie, zakupione w ramach projektu autobusy, posiadają wydzielone miejsce dla wózków inwalidzkich oraz rampę umożliwiającą wjazd zarówno wózkom inwalidzkim, jak również dziecięcym. Autobusy standardowo zostały wyposażone w system monitoringu wizyjnego, zapewniającego bezpieczeństwo pasażerów - kamery umieszczone są zarówno wewnątrz autobusu, jak i na zewnątrz. Autobusy klasy midi dodatkowo posiadają uchwyty dla rowerów, gdyż w weekendy będę dowozić turystów do miejsc atrakcyjnych turystycznie.

Nowe autobusy wyposażone są również w sygnalizację świetlną oraz akustyczną, oznajmiającą otwarcie drzwi, informację, jaki przystanek jest aktualnie obsługiwany, a także przycisk sygnalizujący przystanek na żądanie.

Zakup autobusów był możliwy dzięki podpisaniu nowej umowy z miastem na świadczenie usług komunikacji miejskiej. Ta umowa pozwoliła PKM-owi ubiegać się o środki unijne. To największy zakup autobusów w historii tego przedsiębiorstwa. Dzięki pozyskanym środkom unijnym PKM zakupił: pięć autobusów 10-metrowych, 15 autobusów 12-metrowych oraz 10 autobusów 15-metrowych.

Projekt PKM Jaworzno otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 mln zł.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013