RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Kamieniołom pełen atrakcji już otwarty

30 kwietnia 2011 r. została oddana do użytku publicznego część atrakcji mieszczących się w Kamieniołomie w Glince. Główną atrakcją jest oczywiście zjazd na linie typu „Tyrol” o długości 220 m, z którego w czasie imprezy otwarcia kamieniołomu skorzystało prawie 300 osób.

Powodzeniem cieszyła się również ścieżka spacerowa po koronie kamieniołomu, z której można podziwiać panoramę pobliskich gór.

Dla nieco mniej odważnych przewidziano również inne atrakcje: można było spróbować swoich umiejętności na strzelnicy pneumatycznej i paintballowej, lub powspinać się – młodsi na dmuchanej ściance wspinaczkowej, pod opieką GOPR-u, a bardziej zaawansowani - na naturalnej ściance wspinaczkowej.

Oprócz tych atrakcji uczestnicy mogli obejrzeć tresurę psów granicznych oraz pokazy sztuki walk.

Atrakcją imprezy była również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z przystrojonymi w oryginalne stroje "Zbójnikami Beskidów".

Na zakończenie imprezy uczestnicy mogli pobawić się w rytmach muzyki zespołu 4 Plus.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013