RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

II Forum Funduszy Europejskich

W dniach 7-8 maja braliśmy udział w II Forum Funduszy Europejskich na Placu Zamkowym w Warszawie

W dniach 7-8 maja 2009 roku Wydział Rozwoju Regionalnego razem z Wydziałem Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Wydziałem Europejskiego Funduszu Społecznego, Śląskim Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy brały udział w II Forum Funduszy Europejskich organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na Placu Zamkowym w Warszawie.

Wymienione wyżej instytucje i wydziały promowały na wspólnym stoisku: Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Śląskiego 2007-2013, Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej (POWT Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013, PWT Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013, Program dla Europy Środkowej, Program dla Regionu Morza Bałtyckiego i Program Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IV C).

Forum obejmowało dwie części: wystawienniczą oraz dyskusyjną.

W części dyskusyjnej na Zamku Królewskim odbywały się spotkania z samorządami i przedsiębiorcami w kontekście tematyki funduszy unijnych.

Natomiast w części wystawienniczej można było odwiedzić ponad 80 stoisk funduszowych z całej Polski, zobaczyć filmy informujące m.in. o projektach zrealizowanych w ramach programów unijnych oraz wziąć udział w wykładach, w których tłumaczono, w jaki sposób można pozyskać środki z Unii Europejskiej.

Stoisko zorganizowane przez Województwo Śląskie promowało i informowało o Funduszach Europejskich. Odwiedzający mogli skonsultować się z naszymi ekspertami, a ponadto zobaczyć zdjęcia przedstawiające projekty zrealizowane w ramach ZPORR, ułożyć puzzle przedstawiające jeden z projektów, otrzymać materiały informacyjne w postaci ulotek, folderów oraz gadżetów.


Stoisko Województwa Śląskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co dało nam możliwość promocji nie tylko programów funduszowych, ale całego województwa. Dysponowaliśmy materiałami promującymi projekty zrealizowane w ramach ZPORR, które otrzymaliśmy od naszych beneficjentów, a które informowały o atrakcyjnych turystycznie miejscach regionu.

8 maja II Forum Funduszy Europejskich odwiedził premier Donald Tusk, który dziękował wszystkim za zaangażowanie w wydatkowanie środków unijnych oraz zwiedził część stoisk.


Natomiast 7 maja Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która objęła Patronatem Honorowym całą imprezę, wręczyła nagrody w konkursie Polska Pięknieje. 7 Cudów Funduszy Europejskich.

Laureatem w kategorii IV: Produkt promocyjny, został projekt z Województwa Śląskiego: Beskidzka5. Autorem projektu jest Urząd Miasta Ustroń. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej: http://www.beskidzka5.pl Laureatowi serdecznie gratulujemy.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć ilustrujących całe wydarzenie.

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013