RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wyróżnienie dla naszego albumu

Miło nam podzielić się z Państwem informacją, że album ŚLĄSKIE DO PRZODU! / SILESIA FAST FORWARD! został doceniony w szóstej edycji konkursu ŚLĄSKA RZECZ, organizowanego przez Zamek Cieszyn.

Podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce 3 czerwca 2011 roku na Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, ogłoszono nagrody i wyróżnienia tegorocznej edycji konkursu. Wśród nominacji w kategorii „grafika użytkowa” znalazł się album wydany przez Wydział Rozwoju Regionalnego w grudniu 2010 roku.

Tym samym album został uwzględniony w wystawie pokonkursowej. Do końca lipca jest ona eksponowana na Zamku Cieszyn, we wrześniu (2-25.09) będzie można ją zobaczyć w Muzeum Śląskim w Katowicach, natomiast w październiku (20-30.10) odwiedzi festiwal Łódź Design.

To już kolejny, tym razem oficjalny, dowód pozytywnego odbioru albumu wśród czytelników. W docierających do nas opiniach wielokrotnie podkreślano jego oryginalność i świeżość, a także przełamywanie utartych sposobów wydawania tego typu wydawnictw.

Zamysłem przyświecającym pracom nad albumem była chęć pokazania województwa śląskiego jako regionu przechodzącego obecnie dynamiczne przeobrażenia dzięki wsparciu środków z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego, z prężnie rozwijającą się infrastrukturą, przyjaznego dla mieszkańców i turystów. Zaplanowano, że ta tematyka zostanie pokazana w świeżej, atrakcyjnej i nowoczesnej formie, zgodnie ze współczesnymi światowymi trendami projektowania publikacji. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu zespołu projektowego z województwa śląskiego, zorientowanego w tematyce nowoczesnego designu.

Album zrealizowała firma Presso media+design. Koordynatorem wydania była Ewa Trzcionka, projekt graficzny jest dziełem Marty Noszki-Bubak, zdjęcia - Wojciecha Trzcionki, zaś teksty - Marcina Mońki.

Zapraszamy do przeglądania albumu w wersji on-line w zakładce "Zobacz album".

--

Działania prowadzone przez Województwo Śląskie zostały kolejny raz z rzędu docenione na szerokim forum poprzez przyznanie nagrody głównej w kategorii "grafika użytkowa" za identyfikację wizualną kampanii promocyjnej turystyki województwa śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii "Guck mal! Schlesien". Projekt na zlecenie Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przygotował zespół pod kierunkiem Matyldy Sałajewskiej, a wdrożeniem zajęła się spółka Business Consulting z Katowic. Jury doceniło kompleksowość projektu, jego stronę graficzną oraz użyte nośniki, ich różnorodność i dowcip.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą laureatów.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013