RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Nowy portal edukacyjny o Funduszach Europejskich dla dzieci i młodzieży

Początek wakacji to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, by korzystając z większej ilości wolnego czasu, poznały nowego bohatera Maksymiliana Europejskiego, czyli EUROMAN’a.

Portal uruchomiło 20 czerwca br. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, aby poprzez zabawę przybliżyć uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych tematykę funduszy unijnych. Szczególnie że tysiące projektów finansowanych z pieniędzy europejskich jest przeznaczonych właśnie dla nich. To nowe, boiska, baseny, komputery, wyremontowane szkoły i oddziały ratunkowe dla dzieci, a także przedszkola i specjalne programy edukacyjne. Przygotowano też dla dzieci i młodzieży liczne konkursy!

Portal edukacyjny EUROMAN.GOV.PL – Fundusze Europejskie na Maksa!

Serwis jest podzielony na trzy obszary przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych dzieci i młodzieży (6-10 lat, 11-14 lat, 15-17 lat). W każdej części portalu znajdą się interaktywne narzędzia edukacyjno-rozrywkowe (takie, jak: gry, komiksy, krzyżówki, quizy) oraz prezentowane są informacje związane z tematyką Funduszy Europejskich. Dużą atrakcją będą konkursy, w których młodzi internauci będą mogli wygrać cenne nagrody.

Rolę przewodnika i głównej postaci portalu pełni Maksymilian Europejski o pseudonimie Euroman, który jest jednocześnie lektorem strony oraz bohaterem większości opowiadań i komiksów. Na co dzień pracuje jako konsultant ds. Funduszy Europejskich, po pracy natomiast zmienia się w Euromana, który odwiedza różne zakątki Polski i pomaga mieszkańcom zdobywać dotacje, aby łatwiej było realizować nowe projekty i spełniać marzenia.

Strona otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony BeSt, który jest przyznawany przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach projektu Sieciaki.pl. Otrzymany certyfikat poświadcza, że strona www.euroman.gov.pl spełnia kryteria bezpieczeństwa, kryteria techniczno-estetyczne oraz kryteria odpowiedniej zwartości dla stron skierowanych do dzieci i młodzieży.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013