RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

V Bytomska Edycja Nocy Świętojańskiej już za nami

Kolejna edycja Bytomskiej Nocy Świętojańskiej jest już za nami. Tym razem impreza trwała 2 dni, co było możliwe między innymi dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Podczas tego wydarzenia można było podziwiać artystów z Węgier z Teatru CSOKONAI w Debreczynie oraz solistów i zespół Opery Śląskiej. Z udziałem polskich i węgierskich artystów odbył się koncert galowy Polak-Węgier dwa bratanki, z kolei w wykonaniu Opery Śląskiej Straszny Dwór. Impreza plenerowa poprzedzona była zamkniętym pokazem opery F. Erkela „Bank Ban" w wykonaniu artystów Teatru CSOKONAI w gmachu Opery.

Przed imprezą wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić stoiska informacyjno-promocyjne Wydziału Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego oraz Fundacji Viribus Unitis. Na stoiskach można było zagrać w grę elektroniczną Ruszaj Po eurO, ułożyć duże puzzle przedstawiające projekt unijny czy też odpowiedzieć na pytanie zadane w quizie unijnym.

Z kolei Fundacja Viribus Unitis w ramach projektu Polska za sterami Unii Europejskiej zaprezentowała między innymi nową grę elektroniczną „Polska za sterami UE", była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z prawdziwym sterem europejskim.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013