RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Śląskie produkty turystyczne w konkursie

3 atrakcje turystyczne z naszego województwa, które powstały lub rozwinęły się dzięki środkom unijnym, zostały nominowane w konkursie internetowym na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011.

W konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Grupą Allegro internauci mogli oddać głos na atrakcje turystyczne i miejscowości z całej Polski.

Po podliczeniu głosów oddanych na wszystkie 44 nominowane atrakcje, reprezentanci naszego regionu uplasowali się następująco:

 

5. miejsce:

  • Beskidzka 5 - mikroregion turystyczny składający się z pięciu gmin położonych w Beskidzie Śląskim: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły


Środki na zainicjowanie Beskidzkiej 5 pozyskano jeszcze ze ZPORR w ramach projektu: "Program rozwoju i promocji produktów turystycznych i kulturowych Beskidzkiej 5".

Ze środków RPO WSL zrealizowano projekt: "Siła płynie z gór - ogólnopolska kampania promocyjna Beskidzkiej 5".

 

6. miejsce:

  • Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Ze środków ZPORR przeprowadzono "Renowację kompleksu zamkowego w Pszczynie".

Obecnie na terenie Muzeum realizuje się projekt dofinansowany z RPO WSL: "Renowacja kompleksu zamkowego w Pszczynie obejmującego budynki stajni książęcych wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

 

20. miejsce:

  • Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich

Centrum powstało w ramach projektu dofinansowanego z RPO WSL: "Adaptacja zabytkowych ruin dworu Kossaków wraz z ich otoczeniem w Górkach Wielkich na cele kulturalne".

 

 

Laureatem konkursu został Szlak Kajakowy Bug-Krzna w województwie lubelskim.

Czytaj więcej o projekcie.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013