RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Słownik polsko-europejski

Zapraszamy do oglądania "Słownika polsko-europejskiego" w każdą środę o godzinie 19.25 na antenie TVP Katowice.

Wydział Rozwoju Regionalnego wspólnie z Telewizją Katowice podjął się realizacji cyklu programów, w trakcie których eksperci w dziedzinie językoznawstwa, funduszy unijnych i dziennikarze zastanowią się, jak uprościć albo zastąpić pewne pojęcia używane w żargonie urzędniczym. Rozmowy odbędą się w atrakcyjnej formie i ciekawych miejscach dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, stanowiących przykłady dobrych praktyk wykorzystania Funduszy Europejskich.

Edycja - 2012 r.

Od 25 stycznia do 19 grudnia 2012 roku "Słownik polsko-europejski" jest stałą pozycją w ramówce TVP Katowice. Jego emisje odbywają się w każdą środę o stałej porze 19.25, według harmonogramu: premiera - powtórka. Nowe odcinki pojawiają się zatem co 2 tygodnie. Łącznie czekają nas 24 odcinki.

Premiera ostatniego - dwudziestego czwartego - odcinka będzie miała miejsce 12 grudnia br. 

Zapraszamy do lektury Słowniczka z pojęciami omówionymi w tegorocznych audycjach.


Edycja - 2011 r.

Program "Słownik polsko-europejski" został zainicjowany w 2011 roku. Od października do grudnia 2011 roku na antenie telewizji regionalnej wyemitowano łącznie 17 odcinków.

Do pobrania - opis poszczególnych odcinków.

 

Poniżej zapraszamy do obejrzenia 3 ostatnich odcinków, natomiast wszystkie odcinki dostępne są  w zakładce "Pooglądaj i posłuchaj".

--

Odcinek 23/2012 - premiera: 28 listopada 2012 r.

Gośćmi odcinka byli: Barbara Daniel - dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Bogdan Koczy - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, a miejscem, które odwiedziliśmy - Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Pojęcia, których dotyczyła rozmowa, to: "ewaluacja", "rezultat" oraz "projekt kluczowy".

 

Odcinek 22/2012 - premiera: 14 listopada 2012 r.

Gośćmi odcinka byli: Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów oraz Barbara Cyganik - dyrektor Centrum Korporacyjnego BOŚ w Katowicach, a miejscem, które odwiedziliśmy - budowa Pasażu Kulturalnego "Andromeda" w Tychach, pierwszy projekt w Śląskiem, który uzyskał pożyczkę w ramach Inicjatywy JESSICA.

Pojęcia, których dotyczyła rozmowa, to: "kohezja", "efekt dźwigni" oraz "kwantyfikacja".

 

Odcinek 21/2012 - premiera: 31 października 2012 r.

Gośćmi odcinka były: Iwona Szarek - wójt gminy Brenna oraz Anna Musioł z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna, a miejscem, które odwiedziliśmy - infrastruktura turystyczna Gminy Brenna.

Pojęcia, których dotyczyła rozmowa, to: "trwałość", "promocja" oraz "absorbcja".

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013