RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Tak będzie wyglądać Muzeum Śląskie

Zupełnie nowe sale ekspozycyjne, innowacyjne sposoby ekspozycji, nowoczesne metody aranżacji. To wszystko zobaczą goście nowej siedziby Muzeum Śląskiego już w 2013 roku. Jak będzie wyglądała, już dzisiaj możemy obejrzeć dzięki prezentacji pokazującej przestrzenie ekspozycyjne wystaw stałych i czasowych.

Film rozpoczyna się falą spadających klocków układających się w plan ekspozycji mieszczących się we właśnie powstającym budynku znajdujących się prawie w całości pod ziemią.

W łatwej identyfikacji poszczególnych ekspozycji, jakie zostaną zaprezentowane zwiedzającym, mają pomóc różne kolory podporządkowane określonym wystawom. I tak granatowy to zbiory malarstwa polskiego od 1800 do 1945 roku, czerwony - malarstwo polskie po 1945 roku, zielony – plastyka nieprofesjonalna, żółty eksponaty Centrum Scenografii Polskiej, niebieski – prezentację o Historii Górnego Śląska, biały – śląską sztukę sakralną, wreszcie różowy reprezentuje wystawy czasowe.

Duże sale, przestrzenne korytarze oddają ogrom nowego budynku Muzeum Śląskiego. Ogólna aranżacja wnętrz jest jednak tylko symboliczna i ma odzwierciedlać tematy wystaw, z którymi spotkamy się podczas zwiedzania. Na końcu filmu widzowie zobaczą futurystyczną wizję całej panoramy zmodernizowanego i przystosowanego na potrzeby kulturalne terenu, który jeszcze dziś kojarzy się z dawną kopalnią Katowice.

Film można zobaczyć na stronie internetowej Muzeum, w holu głównym muzeum, a goście Magazynu Kulturalnego (al. Korfantego 3) mogą go wypatrzeć w oknie księgarni.

>> Zobacz film

--

"Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach" to jeden z 4 największych projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Prace ruszyły w lipcu 2011 r. Otwarcie Muzeum planowane jest na 2013 rok.

 

Źródło: Muzeum Śląskie w Katowicach


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013