RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Śląski System Informacji Turystycznej coraz bardziej zaawansowany

Trwa realizacja prowadzonego od stycznia 2011 roku przez Śląską Organizację Turystyczną unijnego projektu „Śląski System Informacji Turystycznej”.

Do tej pory 67 punktów informacji turystycznej w regionie doposażono w meble i sprzęt komputerowy. Dzięki temu wnętrza wszystkich wchodzących w skład Systemu punktów informacji turystycznej będą podobne, co ułatwi korzystanie z nich turystom.

Do punktów dostarczono jednolite oznakowanie (charakterystyczna litera „i” na zielonym tle), biurka, stoliki, krzesła i fotele, przeszklone gabloty, półki i regały ekspozycyjne oraz stojące lub wiszące stojaki na materiały informacyjne. Meble i stojaki na materiały informacyjne wybrano tak, by zarówno informatorom, jak i turystom było w punkcie wygodnie.

Z kolei doposażenie w sprzęt komputerowy umożliwi podniesienie jakości świadczonych usług. Dzięki dostępowi do internetu pracownik punktu będzie mógł potwierdzić wszystkie informacje, o które pyta turysta.

Ponadto na drogach Śląskiego pojawiły się turystyczne znaki drogowe. 810 charakterystycznych, brązowych znaków wskazuje drogę do 197 atrakcji turystycznych regionu.

Wszystkie obiekty, do których będą prowadziły znaki, zostaną opisane w przewodnikach, które w najbliższych miesiącach będą dostępne w sieci informacji turystycznej w Śląskiem. Opracowywanych jest aż 5 przewodników – każdy z nich poświęcony będzie innemu obszarowi województwa:

• Jura Krakowsko-Częstochowska i okolice

• Aglomeracja Górnośląska i okolice

• Subregion Zachodni Województwa Śląskiego

• Śląsk Cieszyński

• Beskidy

Wydane zostanie również jedno wydawnictwo poświęcone atrakcjom całego regionu.

Cały projekt zakończy się w 2013 roku.

 

Źródło: Śląska Organizacja Turystyczna


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013