RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

CINIBA Bryłą roku!

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zwyciężyło w 5. edycji plebiscytu na najlepszy budynek 2011 roku organizowany przez serwis Bryla.pl. Łącznie w tegorocznym plebiscycie wzięło udział ponad 10 tysięcy internautów. Spośród nich aż 18%, czyli 1925 osób, zdecydowało się oddać głos na budynek katowickiej biblioteki.

Wśród finalistów znalazły się również Stadion PGE Arena w Gdańsku, Stadion Narodowy w Warszawie i wyremontowany Dworzec Centralny w Warszawie.

Projekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej jest dziełem pracowni HS99 z Koszalina.

To już kolejne wyróżnienie dla tego obiektu.

  • W 2010 roku CINIBA zdobyła wyróżnienie w konkursie o nagrodę wojewody śląskiego „Śląskie na 5”, w kategorii „rozwiązania architektoniczno-budowlane”.
  • Natomiast w 2011 roku projekt triumfował w konkursie „Architektura Roku" organizowanym przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich i Towarzystwa Urbanistów Polskich. Został w nim uhonorowany zarówno nagrodą główną w kategorii "Obiekt Roku", jak i Grand Prix.
  • W tym samym roku budynek zdobył jeszcze wyróżnienie w kategorii "infrastruktura naukowa" w ramach konkursu Fundusze dla Nauki 2011, honorującego najlepsze i najciekawsze projekty realizowane w sektorze nauki w Polsce, dofinansowane z Funduszy Europejskich.

--

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to jeden z 17 projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Obecnie trwają prace związane z wyposażaniem budynku i przeprowadzką bibliotek Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego do jednego gmachu. Otwarcie CINIBA będzie miało miejsce w październiku br.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013