RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Śląskie z szansą na Top Inwestycji Komunalnych

3 projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego  zdobyły nominacje w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2012. Można oddać na nie głosy w plebiscycie internetowym.

Top Inwestycje Komunalne 2012 to konkurs zorganizowany przez Portalsamorzadowy.pl oraz Grupę PTWP, organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W plebiscycie o nagrodę ubiegają się inwestycje komunalne z całej Polski, oddane do użytku lub znacznie już zaawansowane. Głównym kryterium ich oceny jest efekt prorozwojowym dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Pod uwagę brane są też takie czynniki, jak: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo oraz współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji.

Obecnie spośród setki zgłoszeń konkursowych sporządzono listę 20 nominowanych inwestycji. Z ich grona zostanie wyłoniony laureat.

Głosowanie przebiega dwutorowo. Z jednej strony oceny i wyboru dokona Rada Konsultacyjna, złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów i ekspertów. Jednocześnie swój typ wskażą czytelnicy serwisu Portalsamorzadowy.pl - zostanie mu przyznana nagroda specjalna czytelników.

W gronie 20 nominowanych znalazły sie aż 4 inwestycje z terenu województwa ślaskiego, z których 3 to projekty dofinansowane ze srodków RPO WSL:

Głosować na nie można na stronie Portalsamorządowy.pl, klikając odpowiednio w ikonkę „podoba się" lub „nie podoba się" widniejącą przy opisach projektów. Zachęcamy, oczywiście, do wybieranie tej pierwszej.

Głosowanie trwa do końca kwietnia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 14-16 maja br.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013