RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Unijne cuda w Śląskiem

Organizowany od 5 lat przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkurs „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” co roku przynosił nagrodę dla projektu z terenu województwa śląskiego. Nie inaczej było i w tegorocznej edycji.

Podczas uroczystej gali, która miała miejsce 23 maja br. w Teatrze IMKA w Warszawie, nagrodę główną w kategorii „turystyka aktywna” wręczono Gminie Wilkowice za projekt „Budowa tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej”.

Gotowe trasy zostały oddane do użytku w grudniu ubiegłego roku i w minionym sezonie służyły już narciarzom odwiedzającym Beskid Mały. Inwestycję wsparły środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości 1,37 mln zł, przy całkowitych kosztach – 1,72 mln zł. To jeden z 28 projektów składających się na projekt kluczowy "Rozwój infrastruktury turystycznej Subregionu Południowego".

Jest to tym bardziej satysfakcjonujące wyróżnienie, że w tym roku konkurencja byłą naprawdę spora – do Biura Konkursowego napłynęło aż 256 zgłoszeń. Po ich analizie i selekcji w ścisłym gronie 19 nominacji znalazły się 2 projekty z naszego regionu – oprócz wyżej wymienionego przedsięwzięcia również projekt „KOTEK - komputerowe okno tarnogórskiej edukacji kulturalnej" Gminy Tarnowskie Góry (nominowany w nowej kategorii „miejsce przyjazne dzieciom”).

„Polska Pięknieje” to prestiżowy, ogólnopolski konkurs promujący projekty unijne, które w istotny sposób przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju.

Przypomnijmy śląskich laureatów z poprzednich latach:

I edycja - 2008:

PRESSO S.C. w Cieszynie za projekt: „Design Alive!" żywa galeria designu", dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: produkt promocyjny).

II edycja - 2009:

Miasto Ustroń (lider projektu) za projekt: "Program rozwoju i promocji produktów turystycznych oraz kulturowych Beskidzkiej 5", dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: produkt promocyjny).

III edycja - 2010:

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny za projekt: "Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej", dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: zabytek).

IV edycja - 2011:

Fundacja im. Zofii Kossak za projekt: „Adaptacja zabytkowych ruin dworu Kossaków wraz z ich otoczeniem w Górkach Wielkich na cele kulturalne”, dofinansowany ze środków RPO WSL 2007-2013 (nagroda internautów).


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013