RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Z książką w dworku

14 lipca odbędzie się „Piknik z pomysłem” – rodzinna impreza w ramach projektu „Książka na żywo”, realizowanego przez Fundację im. Zofii Kossak.

W malowniczym zabytkowym parku okalającym Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków rodzice, dzieci, dziadkowie będą się bawić wspólnie, rozwiązując rozmaite zagadki w ramach gry terenowej, której inspiracją jest książka związana z tym miejscem. „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” autorstwa Zofii Kossak to urocza opowieść pełna fantastycznych stworków. Ich przygody stanowiły kanwę działań uczestników pikniku. Zaopatrzeni w bajkową mapę terenu oraz zestaw wskazówek podążać będą, by odkryć pewną tajemnicę. Spotkają różnych ludzi, rozwiążą zadania, łamigłówki.

Będzie przede wszystkim wspólne czytanie, malowanie, bieganie, wiele humoru, słuchanie recitalu piosenki poetyckiej, a także rozmowa z koordynatorką kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – Henryką Kucharczyk. Przekona rodziców do codziennego czytania – sądząc po wcześniejszych reakcjach uczestników – bardzo skutecznie… Najwytrwalsi gracze odkryją tajemnicę , ale przede wszystkim bezcenną prawdę – że największym skarbem jest wspólnie spędzony czas z dzieckiem i książką…

Tego typu „Pikniki z pomysłem” odbędą się jeszcze trzy razy - 21 lipca oraz 17 i 24 sierpnia. Projekt „Książka na żywo” realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: Fundacja im. Zofii Kossak, Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków, ul. Stary Dwór 4, Górki Wielkie.

Zdjęcia pochodzą z pierwszego Pikniku, który odbył się 2 czerwca br.

--

Adaptacja zabytkowego dworku Kossaków na Centrum Kultury i Sztuki została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego na lata 2007-2013. Obiekt działa od jesieni 2010 r. W 2011 roku zdobył nagrodę internautów w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013