RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Piknik rodzinny Programu Infrastruktura i Środowisko!

Już w najbliższą niedzielę 24 czerwca 2012 r., w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy do Parku Jordana w Krakowie na piknik rodzinny, organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Podczas licznych zabaw i konkursów będzie można się przekonać, jak działa elektrownia wiatrowa i jak przebiega proces oczyszczania wody. Na najmłodszych czekają warszaty budowy robotów oraz zajęcia w mobilnym miasteczku ruchu drogowego. 

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli również okazję poznać projekty, które otrzymały unijne wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko.Piknik będzie podzielony na trzy strefy tematyczne.

W strefie "ochrona środowiska" będzie można dowiedzieć się, jak przebiega proces oczyszczania wody. We współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów Krakowskich odbędą się zajęcia w ramach Akademii Kropelka. Dzieci zapoznają się również z pojęciem recyklingu podczas zajęć ekoplastyki oraz będą uczestniczyć w warsztatach tworzenia ekologicznej biżuterii.

Atrakcją strefy "energetyka" będzie pokaz działania elektrowni wiatrowej i procesów wyładowań elektrycznych. Ponadto, dzieci będą mogły wziąć udział w projektowaniu eko-zabawek, mając do dyspozycji m.in. guziki, spinacze i skrawki materiału. Swoich sił będzie można spróbować w wyścigach samochodowych zasilanych ręczną prądnicą.

W strefie "transport" na młodych „naukowców" czekają m.in. warsztaty budowy robotów, zajęcia budowania środków transportu z klocków geomag oraz masy solnej. O podstawowych zasadach ruchu drogowego, odpowiednim zachowaniu na drodze, bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu w praktyce opowiedzą policjanci podczas zajęć w mobilinym miasteczku ruchu drogowego.

Na scenie głównej wystąpi najmłodsza gwiazda programu "Bitwy na głosy" - PIOTR ZUBEK.

W trakcie pikniku, w każdej ze stref oraz na scenie czeka mnóstwo konkursów, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Do wygrania liczne nagrody!

Koleny piknik Programu Infrastruktura i Środowisko odbędzie się 30 czerwca w Warszawie w Parku Agrykola.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

***

Infrastruktura i Środowisko jest największym programem realizowanym przez kraj członkowski w historii Unii Europejskiej - jego wartość to 37,7 mld euro, w tym 28,3 mld euro pochodzi z funduszy UE. W całym kraju realizowanych jest już ponad 1 700 inwestycji o wartości 168 mld zł. Na ich realizację zapewniono w programie 87 mld zł z Funduszy Europejskich. Do 2015 r. z Programu sfinansowanych zostanie kilkaset największych inwestycji w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki - transporcie, środowisku, energetyce, zdrowiu, kulturze.


 
Plakat
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013