RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Już jest nowy numer biuletynu!

Z przyjemnością informujemy, że właśnie wydaliśmy pierwszy w tym roku, a czternasty w ogóle, numer biuletynu informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego SILESIA REGION.

W pierwszym numerze pojawiło się kilka nowych - stałych w tym roku - rubryk.

Pierwszą z nich jest relacja ze spotkań promocyjnych z dziennikarzami i beneficjentami, które towarzyszą w tym roku czterem wydaniom biuletynu. Na początek odwiedziliśmy południe naszego województwa i skupiliśmy się na dobrych praktykach z tego obszaru. Podczas spotkania zaproszeni goście rozmawiali na temat innowacji i transferu technologii, czyli obszarów, w ramach których można jeszcze uzyskać dofinansowanie z Programu Regionalnego. Miejsce spotkania, Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku Białej, wybrano nie bez przyczyny - to właśnie tutaj realizowanych jest kilka projektów z tego obszaru - relacja ze spotkania znajduje się tutaj.

Drugą jest cykl czterech artykułów dotyczących funduszy zwrotnych. Wszyscy ci, którzy zainteresowani są właśnie tą formą wsparcia unijnego, w kolejnych numerach biuletynu znajdą szczegółowe informacje na ten temat wraz z kontaktem do odpowiednich instytucji.

Trzecia zmiana polega na wprowadzeniu stałej rubryki dla przedsiębiorców, w której Śląskie Centrum Przedsiębiorczości  informuje o bieżących sprawach, a jednocześnie podpowiada i doradza różne rozwiązania przedsiębiorcom w zakresie realizowanych projektów.

No i rzecz najważniejsza z punktu widzenia potencjalnych beneficjentów. Na bieżąco będziemy informować o podejmowanych przez region działaniach w zakresie przyszłej Polityki Spójności. Ponieważ przyszły program regionalny będzie znacząco różnił się od obecnego, podpowiemy, na co już teraz trzeba zwrócić uwagę, żeby się do niego dobrze przygotować. A jest to szczególnie ważne dlatego, że - w kontekście wymagań stawianych przez Komisję Europejską - przyszłe projekty będą wymagały znacznie bardziej zaawansowanego przygotowania formalnego.

Żeby jednak te trudne przecież tematy za bardzo nikogo nie przytłoczyły, nadal będzie można odpocząć przy części rozrywkowej. Każdy, kto lubi łamigłówki, może zmierzyć się z naszymi konkursami i wygrać nagrody, do czego serdecznie zachęcamy.

Ze względu na ograniczoną liczbę wydrukowanych biuletynów, informujemy, że jest on dostępny w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej pod poniższym linkiem.

Zapraszamy do lektury i życzymy przyjemnie spędzonego czasu w towarzystwie biuletynu „Silesia region".


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013