RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Do Kaniowa po zdrowie i wypoczynek

Na terenach pożwirowych w Kaniowie powstał nowoczesny Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji, który został otwarty 24 czerwca br.

Z obiektu wielofunkcyjnego korzystać będą nie tylko sportowcy, ale również wszyscy spragnieni kontaktu z wodą, słońcem i świeżym powietrzem.

Tytuł całego projektu nosił nazwę: „Przekształcenie obszarów zdegradowanych i rozbudowa infrastruktury technicznej na potrzeby Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie”. Został on współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Celem projektu była rewitalizacja zdegradowanych terenów poprzemysłowych byłej żwirowni w Kaniowie i przystosowanie ich do potrzeb tworzonego Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych, którego zadaniem ma być umożliwienie rozwoju ogólnie rozumianej turystyki i rekreacji na terenie gminy oraz dostosowanie akwenu na tym terenie do wymagań organizacyjnych dla krajowych i międzynarodowych zawodów w kajakarstwie. Kolejnym celem jest także promocja gminy.

Ogółem obszar podlegający rewitalizacji obejmuje ok. 17,61 ha powierzchni, w tym dwa akweny o powierzchni ok. 15,61 ha. W ramach zadania powstały boiska do gry w kajak-polo, basen z podwieszanym dnem, boiska do piłki siatkowej, plac zabaw, miejsce na pole kempingowe, ścieżki spacerowe, zaplecze sanitarne z prysznicami.

Dzień otwarcia obfitował w atrakcje sportowe i kulturalne. Już od godzin przedpołudniowych trwały zawody w o Puchar Starosty Bielskiego w minitriathlonie, turniej samorządowców w siatkówkę plażową oraz turniej kajak – polo dzieci, młodzików i juniorów. Gdy tylko zakończyły się ostatnie mecze, przystąpiono do części oficjalnej.

Na koniec mieszkańców i gości zaproszono na wesołą zabawę przy muzyce zespołu „Albatros”. Ukoronowaniem sportowego święta stał się barwny pokaz sztucznych ogni.

--

Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie otwarty jest codziennie w godzinach 8.00-20.00. W okresie maj–wrzesień kąpielisko jest udostępnione dla kąpiących się pod nadzorem ratowników codziennie w godzinach 9.00-19.00, gdy wywieszona jest biała flaga.

Źródło: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013