RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Miasteczko Westernowe zaprasza!

Konne pokazy kaskaderskie, napady na bank, warsztaty magii, saloon, budynek szeryfa, Desperados, Cinema 5D. A wszystko to w westernowym stylu już od 15 czerwca 2012 r. czeka na Państwa w Żorach!

Rodzinny park rozrywki, stylistyką nawiązujący do XIX-wiecznych miasteczek Dzikiego Zachodu, ma być atrakcją ponadregionalną i wizytówką miasta. Szansę na to daje między innymi położenie Żor przy głównych szlakach komunikacyjnych, w połowie drogi między Katowicami a Wisłą. Tym, co ma przyciągać tutaj turystów, są przede wszystkim niezwykłe atrakcje, oferujące podróż w krainę przygody i fantazji.

Założenie planistyczne miasteczka opiera się na ulicy o długości ok. 150 m, wzdłuż której wybudowano obiekty usługowo-handlowe, zaaranżowane w westernowym stylu. Znajduje się tu oczywiście Biuro Szeryfa i Saloon. Całość mieści się na powierzchni ok. 5 ha. Można tu spotkać prawdziwych Indian, kowbojów, poszukiwaczy złota w oryginalnych strojach z epoki, wszystko przygotowane tak, by przekazać prawdę o tej pięknej kulturze. Codziennością są też inscenizowane napady na bank, pojedynki rewolwerowców, jazda konna w stylu western czy pokazy kankana.

Szczególnie dużo atrakcji znajdą tu dzieci. Między innymi mogą spróbować swych sił w płukaniu złota, dojeniu krowy, łapaniu dzikich koni na lasso, rzucie podkową czy strzelaniu z łuku. Mogą też zawitać na ranczo i przejechać się na wyjątkowo łagodnych kucykach.

Na nieco starszych czeka strzelnica odpustowa i ścianka wspinaczkowa. Wszystkim, niezależnie od wieku, niesamowitych emocji dostarcza kino Cinema 5D, najeżone efektami takimi jak: przestrzenna muzyka, trójwymiarowy obraz, wibrujące fotele poruszające się w rytm scenariusza filmu, odczucia powiewu wiatru, padający deszcz.

Po wysiłku i zabawie można skorzystać z restauracji: meksykańskiej oraz tradycyjnej kuchni amerykańskiej typu steak-house. Panowie mogą odpocząć w prawdziwie kowbojskim stylu w saloonie, a gusta wszystkich członków rodziny z pewnością zaspokoją sklepy z oryginalnymi, westernowymi pamiątkami.

Park cały czas przeżywa intensywną rozbudowę. W lipcu 2012 r. do użytku zostały oddane kolejne niezwykłe atrakcje, m.in. Desperados, Tajemnicze Podziemie, Family coaster i Kula parowa – Planetarium 3D. Natomiast do końca 2012 roku planuje się otwarcie: Rollercoastera w skale, Szalonej karuzeli Top-spin, Wioski indiańskiej, Karuzeli Trapera, Dmuchańców i Parku linowego w skałach.

--

27 września 2012 r. Miasteczko TWIN PIGS - Westernowy Park Rozrywki w Żorach zostało uhonorowane nagrodą za Najlepszy Produktom Turystyczny - Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013