RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Brzuśnik na sportowo

14 sierpnia br. uroczyście oddano do użytku salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Brzuśniku, w gminie Radziechowy-Wieprz.

Tym samym szkoła nie tylko wzbogaciła się o nowoczesne zaplecze sportowe, ale także o stołówkę i pomieszczenia społeczno-edukacyjne.

W ramach projektu pn. „Budowa i wyposażenie przyszkolnej sali gimnastycznej w Brzuśniku wraz ze stołówką”, zbudowano i wyposażono obiekt o powierzchni blisko 1 tys. m2. W nowym budynku swoje miejsce znalazła nie tylko sala gimnastyczna, ale także pomieszczenia przebieralni, umywalnia oraz pokój instruktora WF. Jest tam także magazyn sprzętu sportowego i szatnia z łazienką dla osób niepełnosprawnych, dwie sale lekcyjne w poziomie piętra oraz na poddaszu pokój organizacji młodzieżowych i pokój do zajęć pozalekcyjnych. Powstała także szatnia szkolna i pokój pomocy medycznej, pokój nauczycielski i biblioteka szkolna. Całkowicie przebudowana i rozbudowana została również kuchnia oraz stołówka.

Całkowita wartość projektu zamknęła się w kwocie 2 126 984,49 zł, z czego kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 wyniosła 1 766 886,01 zł.

Z nowego obiektu w Brzuśniku korzystać będą przede wszystkim dzieci i młodzież, które znajdą tam doskonałe warunki do zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego jak również zajęć pozalekcyjnych. Po godzinach lekcyjnych obiekt będzie również udostępniany na różne formy aktywności sportowo-rekreacyjnej.

W ramach działań promocyjnych wydano folder-broszurę zawierającą zarówno tekst mówiący o zdrowym, sportowym stylu życia i prawidłowym odżywianiu, jak i Regulamin użytkowania Sali, którego przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo użytkownikom obiektu.

Źródło: Marek Jurasz 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013