RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Żarecka synagoga 3. najlepszą przestrzenią publiczną

Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację biorącą udział w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2012.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 44 inwestycje. Na stronach Województwa Śląskiego zostały zaprezentowane 43 zgłoszenia spełniające warunki formalne.

Każdy z internautów odwiedzających stronę miał możliwość wyrażenia swojego zdania, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom. W głosowaniu oddano ponad 6000 głosów - to rekordowa liczba w dotychczasowej historii plebiscytu.

Internauci za najciekawszą realizację uznali: Wodny plac zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany" (3300 punktów).

Natomiast trzecie miejsce zdobyła przebudowa dawnej Synagogi na potrzeby Ośrodka Kultury w Żarkach (1743 pkt).

Inwestycja została zrealizowana w ramach 2 komplementarnych projektów, dofinansowanych ze środków RPO WSL:

  • "Przebudowa dawnej Synagogi w Żarkach na potrzeby Ośrodka Kultury - etap I"
  • "Przebudowa dawnej Synagogi w Żarkach na potrzeby Ośrodka Kultury - etap II"

Czy wyniki tej internetowej zabawy będą zbieżne z werdyktem Jury konkursu? O tym przekonamy się w październiku podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w dwóch konkursach: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego i Architektura Roku. Uroczystość odbędzie się w ramach Śląskich Dni Architektury.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013