RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wygraj bilet na festiwal REGIOFUN

Dzisiaj trzy osoby wygrywają podwójne bilety wstępu na filmy wyświetlane przez Instytucję Filmową SILESIA FILM w ramach Festiwalu REGIOFUN. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania!

Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN - Europa znaczy kino

Kiedy dwa lata temu odbywała się pierwsza edycja Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN nikt chyba nie myślał, że festiwal będzie cieszył się aż takim powodzeniem. Przegląd filmów z całego świata, możliwość spotkania profesjonalistów i rozmawiania o projektach w formule „jeden na jeden", konferencja branżowa oraz warsztaty dla studentów produkcji - oto magnes, który przyciągnął do Katowic producentów z kilkunastu krajów oraz publiczność z całej Polski.  

Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się równie atrakcyjnie. Spotkanie w Katowicach będzie odbywało się pod hasłem „Brand Europa" - hasłem, w którym zawiera się wszystko, co w nowoczesnym myśleniu o produkcji jest najważniejsze. Mowa tu zarówno o szeroko rozumianej koprodukcji, jak i o strategii artystycznej, opartej na przenikaniu się i mieszaniu rozmaitych wpływów kulturowych, doświadczeń, a nawet poetyk. O tym, jak rewelacyjnie przekłada się ta teoria na praktykę, świadczą same filmy, pokazywane w konkursach (łączna pula nagród to 25 000 euro), a także w kilku towarzyszących im sekcjach pobocznych, do których w tym roku trafiły obrazy dotąd niepokazywane w Polsce (niemal 30), a mające swoje premiery m.in. w Cannes czy podczas Berlinale.

Publiczność będzie miała okazję zobaczyć filmy, które po raz pierwszy wyjeżdżają poza granice swojego kraju. To właśnie te projekcje powodują, że REGIOFUN to nie tylko mocna marka branżowa, lecz także atrakcyjna propozycja dla zwykłego widza. Na niecierpliwych widzów czeka kilkanaście przedpremierowych projekcji filmów pokazywanych podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

Tegorocznym gościem festiwalu będzie region Północnej Nadrenii Westfalii - retrospektywa filmów pochodzących z tego regionu jest przykładem współpracy pomiędzy różnymi krajami, również pozaeuropejskimi.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN odbędzie się w Katowicach, w dniach  24-28 października 2012.

 

SILESIA FILM

Silesia-Film istnieje od 1945 roku i od początku zajmuje się upowszechnianiem i promocją kina, prowadzi projekty popularyzujące kulturę filmową oraz wspiera aktywność filmową i okołofilmową. Do działań SF należy rozwój Śląskiego Funduszu Filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem Silesia Film Commission. Flagowym projektem prowadzonym przez SF jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN,  który corocznie odbywa się w październiku w Katowicach i generuje współpracę między producentami, samorządami lokalnymi i Film Commision. To jedyny w tej części Europy festiwal, który poświęcony jest kinu, jakie powstaje dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast.

SILESIA FILM współprodukuje filmy szczególnie istotne dla popularyzacji kultury naszego regionu, zajmuje się dystrybucją, prowadzi, jedyną w Polsce, Regionalną Filmotekę Śląską, w archiwach której można odnaleźć perły polskiej i światowej kinematografii oraz  poprzez Kronikę Filmoteki Śląskiej dokumentuje zmiany we współczesności.
SF zajmuje się również statutowo sieciowaniem małych, lokalnych kin działających w województwie śląskim, które prezentują repertuar o wartości artystycznej.  Na terenie województwa śląskiego SF prowadzi 5 kin - każde o odrębnej osobowości i artystycznej duszy pełnej zaangażowania. Są to w Katowicach:


KINO KOSMOS - CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ www.csf.katowice.pl
KINO ŚWIATOWID www.swiatowid.katowice.pl
KINOTEATR RIALTO www.rialto.katowice.pl
 oraz
KINO JANOSIK w Żywcu www.kinojanosik.pl
KINO BAŁTYK w Raciborzu www.kinobaltyk.pl

Centrum Sztuki Filmowej powstało dzięki dofinansowaniu z EFRR w ramach ZPORR.
Dwie edycje Festiwalu zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach RPO WSL.

Zapraszamy również na stronę Festiwalu REGIOFUN http://www.regiofun.eu oraz stronę SILESII FILM www.silesiafilm.com.pl

 

KONKURS:

Zobacz krótki film dotyczący Szlaku Moderny w Katowicach i odpowiedz poprawnie na trzy związane z nim pytania, a znajdziesz się w gronie osób, spośród których w czwartek wyłonimy zwycięzców!

Pytania:

1. Jak nazywano Katowice lat 20. i 30. XX wieku ze względu na ich architekturę?
2. Ile obiektów obejmuje wytyczony Szlak Moderny?
3. Podaj stronę internetową projektu.

Kolejny konkurs zostanie ogłoszony 15 października i będzie można w nim wygrać trzy podwójne bilety na spektakle w Teatrze Śląskim.

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013