RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Pospaceruj po modernie

Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Działań Nietypowych „Szatnia” zapraszają na coroczny „Spacer po modernie”.

Pierwszy weekend roku akademickiego niech będzie okazją do podziwiania modernistycznej architektury. Tym razem proponujemy dwie trasy: pierwsza grupa wyruszy spod kościoła garnizonowego i będzie podziwiać okolice ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, druga grupa rozpocznie spacer na Placu Sejmu Śląskiego i uda się w kierunku ul. Wojewódzkiej.

Obie grupy wyruszą o tej samej godzinie i od spacerowiczów będzie zależało którą trasę wybiorą.

Oprowadzać będą Anna Syska i Tomasz Kiełkowski.

 

„Spacer po modernie”

6 października br.

Kościół Garnizonowy, ul. M. Skłodowskiej-Curie lub Plac Sejmu Śląskiego

Godzina startu grup: 10.00

Wstęp bezpłatny

Zapraszamy!

 

Źródło: Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach

--

Przypomnijmy, w 2011 r. Miasto Katowice zrealizowało projekt dofinansowany z RPO WSL pn. "Stworzenie i oznakowanie Szlaku Moderny w Katowicach". Projekt polegał na budowie systemu e-informacji kulturalnej wokół obszaru atrakcyjnego kulturowo wyznaczonego przez 16 budynków będących najcenniejszymi przykładami katowickiej moderny. Linia łącząca te 16 obiektów stworzyła Szlak Moderny. Na system składają się infokioski ustawione na ulicach, strona tematyczna oraz zakupione do obsługi Szlaku Moderny audioprzewodniki. Proponowana trasa wyznaczona przez budynki reprezentujące przykłady architektury modernistycznej przyjęła nazwę Szlaku Moderny i ma długość ok. 5,5 km.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013