RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

„Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów”

Tymi słowami Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej podsumował konkurs „Europe in my region”, na najlepsze zdjęcie projektu dofinansowanego ze środków europejskich.

Zdjęcie siemianowickiego projektu modernizacji boiska „Sporcik” zdobyło w nim pierwsze miejsce w Europie.

Był to pierwszy tego typu konkurs organizowany przez Komisję Europejską. Spośród ponad 1500 zdjęć nadesłanych ze wszystkich krajów członkowskich, międzynarodowe jury w składzie dr Gillian Bristow (Uniwersytet w Cardiff, Walia), Jeff Boes (fotograf, Belgia) oraz Olaf Kracht (ekspert z dziedziny social media i dziennikarz, Niemcy) wyłoniło 4 zwycięzców.

Wśród laureatów znalazło się zdjęcie siemianowickiego zespołu w składzie Marek Babula (autor zdjęcia), Wojciech Smętek i Artur Doktorczyk, przedstawiające zmodernizowane boisko Sporcik, projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.

Zwycięzcy zostali zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród podczas Open Days, wydarzenia organizowanego przez Komitet Regionów, Dyrekcję Generalną ds. polityki regionalnej w Komisji Europejskiej oraz regiony i miasta z całej Europy. To kilkudniowe spotkanie to cykl warsztatów i wykładów, podczas których uczestnicy z krajów Unii Europejskiej wymieniają się doświadczeniami i wiedzą. Jest to również okazja do zaprezentowania najlepszych rozwiązań oraz debaty nad przyszłością polityki regionalnej.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu, jury doceniło dynamizm zdjęcia, które „promieniuje energią, lecz jednocześnie i spokojem, który również oddaje dużo siły”.

Projekt „Modernizacja boiska wielofunkcyjnego Sporcik w Siemianowicach Śląskich” realizowany był przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie w ramach działania 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.

Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013