RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

CINiBA znów najlepsza!

5 grudnia br. ogłoszono laureatów VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najciekawsze polskie realizacje z lat 2000-2012.

Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury otrzymał budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Wspólna inwestycja Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, została wybrana spośród 1064 realizacji zgłoszonych na konkurs z całej Polski.

To kolejny ważny laur dla CINiBA. Otwarta raptem miesiąc temu biblioteka  jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem zdążyła zebrać garść prestiżowych nagród, a te przyznawane w ostatnim czasie są wyrazem uznania nie tylko dla bryły, ale i wewnętrznych rozwiązań funkcjonalnych oraz aranżacji przestrzeni.

Konkurs "Życie w architekturze" zorganizował miesięcznik "Architektura - Murator". Podczas finałowej gali, która odbyła się 5 grudnia br. w Warszawie, Prezydent Bronisław Komorowski, gratulując zwycięzcom, stwierdził: „Dzięki Bibliotece Akademickiej Śląsk zyskał obiekt, który przejdzie do historii i z którego dumne będą nasze wnuki".

Podczas uroczystości wręczono także pozostałe nagrody i wyróżnienia. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach okazało się najlepsze również w kategorii "Najlepszy budynek użyteczności publicznej".

Wśród finalistów konkursu znalazło się 15 obiektów z województwa śląskiego. Znalazły się wśród nich dwie inwestycje dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego: rynek w Ślemieniu, powstały w ramach projektu „Rozwój infrastruktury turystycznej w Gminie Ślemień" oraz  CINiBA w Katowicach.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013