RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Niezwykła arena sportowa w Częstochowie

29 września 2012 r. miała miejsce inauguracja nowej hali widowiskowo-sportowej w Częstochowie-Zawodziu.

Główną atrakcją uroczystości były zawody o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły mistrza kraju Asseco Resovii Rzeszów oraz zdobywcy Pucharu Polski PGE Skry Bełchatów. Mecz o Superpuchar otworzył sezon siatkarski 2012/2013 w Polsce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarzy z Bełchatowa.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa przy ul. Żużlowej 4, mieszcząca ponad 7 tysięcy miejsc, ma szansę stać się areną sportowych zmagań na najwyższym poziomie oraz miejscem spektakularnych widowisk rozrywkowych i koncertów.

Dzięki nowemu obiektowi Częstochowa będzie gościć największe gwiazdy sportu i estrady. Częstochowska hala widowiskowo-sportowa spełnia wszystkie wymagania FIVB oraz FIBA.

Na trybunach jest 7100 miejsc, w tym liczba miejsc stałych wynosi 5843 + 56 miejsc w lożach VIP oraz 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych. W hali znajdują się także cztery mniejsze hale treningowe, w tym dwie przystosowane do gry w siatkówkę.

Przybyłym na widowiska sportowe (i nie tylko) komfort oglądania podniesie zainstalowany w hali telebim 7×4 m, który będzie także wykorzystywany do emisji ogłoszeń, spotów i reklam.

Układ oświetleniowy i 3 stanowiska obsługi telewizyjnej pozwolą przeprowadzać transmisje telewizyjne w wysokiej rozdzielczości. W czasie imprez innych niż sportowe podłoga będzie chroniona wykładziną. W budynku zastosowano nowoczesny system wentylacyjny.

Projekt współfinansowany został przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Subregionu Północnego wyniosło 29,52 mln zł, natomiast dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 20 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowa

--

W grudniu 2012 r. hala sportowa przy ul. Żużlowej w Częstochowie została nagrodzona w kategorii "produkt i usługa budowlana" (równorzędnie ze zrewitalizowanym rynkiem w Olsztynie oraz nowoczesnym budynkiem szkoły podstawowej i salą gimnastyczną dla Zespołu Szkół w Poczesnej) w konkursie "Jurajski Produkt 2012 roku", zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013