RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Częstochowa z nowym gmachem akademickim

19 grudnia br. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zyskała nowy obiekt dydaktyczny. Liczący ponad 6 tys. metrów kwadratowych gmach będzie kształcił studentów Wydziałów: Nauk Społecznych oraz Sztuki.

Z pewnością stanie się jedną z wizytówek Uczelni, a także ważnym elementem tworzącego się kampusu, który stanie się centrum przyszłego uniwersytetu. Sam obiekt zachwyca nie tylko akademików, ale również częstochowian i osoby odwiedzające miasto.

Imponująca i odważnie zaprojektowana bryła budynku to tylko jeden z atutów. Jego wnętrza wyposażono w nowoczesne sale dydaktyczne. Wśród nich znajduje się aula, która może pomieścić 300 słuchaczy. Obok jest druga, w której może zasiąść 100 osób. Obiekt wyposażony jest w windy, które ułatwią komunikację i sprawią, że wnętrza staną się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dużym udogodnieniem w procesie dydaktycznym jest biblioteka oraz tuż obok niej zlokalizowana pracownia do nauki języków obcych. Ciekawostką są kabiny i inny nowoczesny sprzęt, który z pewnością będzie mobilizował studentów do nauki.

Sam budynek gwarantuje nie tylko doskonałe warunki pracy, ale także relaks i wypoczynek. Wszystko za sprawą tarasów: widokowego, umożliwiającego podziwianie wspaniałej panoramy miasta, a także drugiego, położonego trochę niżej, z zielenią.

Pomyślano również o komunikacji na zewnątrz obiektu. Do budynku doprowadzono nową drogę, która ułatwi dojazd nie tylko kierowcom, ale też dotarcie pieszym. Obiekt posiada miejsca parkingowe nie tylko na pobliskiej działce, ale też wewnątrz. Podziemny parking pomieści 50 pojazdów.

W ramach inwestycji zagospodarowano okolice budynku. Pojawiły się ławeczki, gustowne oświetlenie oraz alejki. Dzięki nim studenci i pracownicy będą mogli pracować oraz odpoczywać w przyjemnym otoczeniu. 

Z całą pewnością miasto zyskało nowy ważny obiekt, którym może się dumnie szczycić.

Źródło: Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013