RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Piknik dla głodnych wiedzy

17 stycznia br. w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Piknik Wiedzy.

Piknik Wiedzy jest imprezą promującą szeroko rozumianą przedsiębiorczość, innowacje oraz działalność badawczo-rozwojową głównie wśród środowiska naukowego, studentów, uczelni wyższych, a także przedsiębiorstw. Impreza składać się będzie z części wystawowej/targowej oraz wykładowej.

Podczas wykładów uczestnicy Pikniku dowiedzieli się, jak napisać efektywny biznes plan oraz co oznacza pojęcie „komercjalizacji wiedzy” w praktyce. Zorganizowany został też panel na temat wsparcia udzielanego przez jednostki samorządowe małym firmom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą. W trakcie imprezy gościliśmy m.in. Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki, którzy przywieźli swoje eksponaty. Stowarzyszenie ma w swoich zbiorach blisko tysiąc eksponatów - od komputera Odra, przez kultowe komputery: Commodore, Atari, Spectrum, Meritum po nośniki oprogramowania, urządzenia drukujące, wspomagające i kalkulatory. Zwiedzający mogli przenieść się w świat innowacji sprzed lat i przypomnieć sobie, jak wyglądały ich pierwsze informatyczne doświadczenia. Ponadto uczestnicy imprezy zobaczyli, w jaki sposób z klocków LEGO można zbudować i zaprogramować roboty.

Przez cały czas imprezy realizowane były doświadczenia naukowe oraz eksperymenty przez profesjonalną firmę zajmującą się tego typu pokazami z udziałem zwiedzających. W trakcie Pikniku goście mogli zwiedzić Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny.

Udział w Pikniku był bezpłatny.

Źródło: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny

 

Podczas Pikniku Wiedzy Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przygotował stoisko Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego! Na zwiedzających czekały tam między innymi najnowsze publikacjetrzecia część albumu "Śląskie do przodu!" i biuletyny.

Budynek został zaadaptowany na potrzeby SPNT w ramach projektu dofinansowanego z RPO WSL.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013