RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Energia tradycji i przyszłość

Taki obraz województwa wyłania się z trzeciej edycji albumu Śląskie do przodu – wyjątkowej, ponieważ ze zdjęć spoglądają mieszkańcy żyjący tutaj kiedyś, a odkryci na nowo dzięki zdjęciom wyszperanym w prywatnych archiwach.

W ich kierunku z kolei spoglądają współcześni – dziewczynka, studentka, para zakochanych, miłośnicy aktywnego wypoczynku...

Album zachwyca, i nierzadko zdumiewa, zdjęciami ukazującymi piękno naszego regionu. Park Świerklaniecki oszałamia kolorami i mnóstwem zieleni; Pogoria, dzięki swojemu molo, przypomina nadmorski kurort; zaś Rozbark mieni się czerwienią tak dobrze nam znanej i kojarzonej ze Śląskiem cegły.

A wszystko to spina liczba 4 symbolizująca stabilność i porządek. Cztery boki kwadratu (kształt albumu oraz okienka wyciętego w pudełku); cztery kolory logo województwa śląskiego odpowiadające czterem rozdziałom oraz żywiołom, do których odwołują się cztery typy projektów – dzięki tym wszystkim zabiegom album tworzy niezwykle spójną i zamkniętą kompozycję pełną symboli, tajemnicy, ale też pełną energii. Kompozycję, w której w centrum postawiony został człowiek – jako ten najważniejszy, dla którego i przez którego dokonują się wszystkie te zmiany.

Śląskie do przodu to ponad 100 stron zapewniających niezwykłą podróż po województwie śląskim, pozwalającą nam spojrzeć na region w innym świetle.

Do albumu dołączona jest mapka dla rowerzystów, pokazująca, jak dojechać do wszystkich projektów prezentowanych w albumie. Dzięki zabezpieczeniu folią oraz odpowiednim otworom można ją zawiesić na kierownicy.

Wszystkie projekty, które zostały pokazane w albumie, otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Serdecznie zachęcamy do odbycia z nami podróży szlakiem projektów dofinansowanych z RPO WSL, która – dzięki elektronicznej wersji albumu – dostępna jest dla każdego.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013