RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Nowe miejsce dla narciarzy

18 stycznia br. odbyło się otwarcie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego „Dębowiec”.

Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 10.00, natomiast stok został udostępniony narciarzom od godz. 12.00.

Powstały na stoku Dębowca kompleks rekreacyjny kosztował około 24 mln złotych, a jego powstanie wsparło dofinansowanie unijne w ramach RPO WSL. Na terenie o powierzchni 6,5 ha stanęły m.in. kanapowa kolej linowa o długości około 600 m i przepustowości 2400 os/h. Dodatkowo tuż obok powstał wyciąg dla dzieci oraz specjalna trasa do nauki jazdy na nartach o długości ok. 84 m. Stok będzie oświetlony i naśnieżany, powstaną na nim także elementy dla snowboardzistów. W pobliżu dolnej stacji został przygotowany parking na około 150 miejsc.

Stok jest atrakcją nie tylko dla miłośników sportów zimowych. W pozostałych porach roku również można tu interesująco spędzić czas. Powstały bowiem park linowy, plac zabaw dla dzieci oraz ścianka wspinaczkowa, a także boisko do gier zespołowych. Nie zapomniano o ekologii. W pobliżu stoku wytyczona została ekologiczna ścieżka dydaktyczna wraz z tablicami informacyjnymi oraz dwoma oczkami wodnymi dla płazów.

Po informacje na temat aktualnych warunkach panujących na stoku, obowiązujących cen i godzin otwarcia zapraszamy na podaną poniżej stronę Ośrodka.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013