RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Zobacz "Polterabend" za darmo!

Kolejną i ostatnią rejestracją telewizyjną w ramach projektu "Teatr Śląski w Twoim domu" będzie "Polterabend" Stanisława Mutza w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.

Już 5 lutego o godz. 10.00 będzie można obejrzeć spektakl na Dużej Scenie Teatru Śląskiego w Katowicach zupełnie za darmo. Tego dnia nastąpi rejestracja telewizyjna przedstawienia. Każdy, kto ma ochotę zasiąść na widowni, proszony jest o wiadomość na adres: bow@teatrslaski.art.pl

Sztuka "Polterabend" St. Mutza to napisany śląską gwarą poetycki fresk, opowiadający o powikłanej historii Śląska i Ślązaków w minionym stuleciu. To próba metaforycznego opisania dwudziestowiecznego dramatu rdzennych Ślązaków: naciskani przez kolejne fale na przemian niemieckiego i polskiego nacjonalizmu, miażdżeni kolejnymi erupcjami totalitarnych ideologii, zmuszeni zostali do zdania okrutnego egzaminu z trwania i z przetrwania. W "Polterabend" śląskość jest jak przeklęty skarb - jest bezcenna, lecz za jej zachowanie płaci się cenę najwyższą.

Źródło: Teatr Śląski w Katowicach


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013