RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

CINIBA cudem unijnego wsparcia?

2 kwietnia br. ogłoszono nominacje VI edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Konkurs honoruje najlepsze projekty kulturalno-turystyczne, które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych.

Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszeń – napłynęło ich aż 311, o 55 więcej niż roku ubiegłym. Spośród nich wybrano 21 najlepszych projektów – po 3 w 7 kategoriach, takich jak: „Rewitalizacja”, „Zabytek”, „Produkt promocyjny”, „Obiekt turystyczny”, „Turystyka aktywna”, „Turystyka transgraniczna i międzynarodowe” oraz „Miejsce przyjazne dzieciom”.

Miło nam poinformować, że wśród nominowanych znalazł się projekt infrastrukturalny z województwa Śląskiego – CINiBA. Wyróżnienie to tym większe, że w najbardziej popularnej kategorii „Rewitalizacja”, do której napłynęło 70 zgłoszeń.

CINiBA, czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Kompleks biblioteczny otworzony raptem kilka miesięcy temu – w październiku 2012 r. – zdążył już zgarnąć wiele laurów w konkursach architektonicznych, i to nie tylko krajowych.

Laureatów wybierze Kapituła Konkursu oraz internauci. Głosować można do końca kwietnia br. poprzez stronę internetowa konkursu.

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na katowickie Centrum.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013