RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Tajemniczy goście w Punkcie Informacyjnym

24 maja br. Regionalny Punkt Informacyjny o RPO WSL w Katowicach odwiedziło ponad 100 osób.

Tym razem jednak powodem tak dużego zainteresowania nie był nabór wniosków, lecz gra miejska „Obywatele na start!”.

Zorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice we współpracy z Urzędem Marszałkowskim gra plenerowa toczyła się w obrębie wybranych punktów na terenie miasta Katowice związanych z Funduszami Unijnymi. Na starcie pojawiło się łącznie 28 drużyn złożonych z ponad 100 osób. W głównej mierze byli to uczniowie szkół różnych szczebli.

Przed uczestnikami postawiono wyzwanie odnalezienia poszczególnych punktów gry, w których czekały na nich łatwiejsze i trudniejsze zadania powiązane tematycznie z Unią Europejską i Funduszami Unijnymi. Zmagania nieco utrudniał limit czasowy – obowiązywała tu bowiem stara zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

W punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Marszałkowskim wszyscy uczestnicy bez trudu poradzili sobie z pytaniami, korzystając z własnej wiedzy, jak i zakamuflowanych podpowiedzi.

Szczęśliwie wszyscy dotarli na metę, gdzie najlepsi zostali uhonorowani nagrodami. Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawili, mile spędzili czas, a przy okazji zdobyli sporą dawkę eurowiedzy.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013