RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Ruszyli po euro - na sportowo i edukacyjnie

6 czerwca br. wystartowała kolejna edycja projektu edukacyjnego „Ruszaj Po eurO” realizowanego już po raz czwarty przez Wydział Rozwoju Regionalnego w zakresie promocji RPO WSL.

Za nami pierwsze rozgrywki edukacyjno-sportowe zorganizowane w hali widowiskowo-sportowej w Bielsku-Białej, która jest jednym z projektów dofinansowanych z RPO WSL.

W trakcie rozgrywek gimnazjaliści z dwunastu szkół z terenu Podbeskidzia rywalizowali ze sobą wcielając się w rolę potencjalnych beneficjentów starających się o dotację unijną, jak również stając przed wyzwaniami sportowymi w postaci - meczy siatkówki oraz tenisa stołowego. Dodatkowo, publiczność poszczególnych szkół była poddawana ocenie intensywności dopingu poprzez specjalnie do tego celu zainstalowany oklaskomierz. Na zwycięzców czekały nagrody.

Zarówno w zagrzewaniu do walki, jak i w zasadniczych elementach całej rozgrywki edukacyjnej i sportowej rywalizacja była bardzo zacięta i na wysokim poziomie. W zadaniach edukacyjnych, młodzi „beneficjenci” wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc interaktywne centra kultury, nowoczesne parki, teatry lub przedsiębiorstwa. Projekty, które stworzyli, były niezwykle ciekawe i pomysłowe. Jury w sposób szczególny zaskoczyły konferencje prasowe, których organizacja była jednym z zadań postawionych przed uczniami. Każda grupa występowała przed pozostałymi uczestnikami zabawy, którzy wcielali się na ten czas w rolę dziennikarzy. Pytania zadawane podczas konferencji nie były łatwe i wymagały dużej elokwencji od młodych projektodawców, którzy wykazywali się nie tylko umiejętnością prezentacji swoich pomysłów, lecz także doskonałym doborem argumentów przemawiających za potrzebą realizacji danej inwestycji.

Na wysokim poziomie odbywały się również zawody sportowe, zwłaszcza w siatkówce, gdzie rozgrywki trwały najdłużej.

W dyscyplinach sportowych najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Ustroniu (siatkówka) oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Ligocie (tenis stołowy). Ustroń znalazł się również na najwyższej pozycji w ocenie komisji z części edukacyjnej.

Na ostateczny ranking szkół wpłynęły punkty zdobyte we wszystkich dyscyplinach łącznie, i tak w klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

 • I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Ustroniu
 • II miejsce: Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
 • III miejsce: Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności, jakim wykazywali się we wszystkich zadaniach. Oczywiście w sposób szczególny gratulujemy uczniom, opiekunom oraz szkołom, które zdobyły najwyższe lokaty na naszych listach rankingowych.

Kolejne zmagania szkół już za tydzień, 12 czerwca, w Częstochowie.

Wykaz wszystkich szkół biorących udział w rozgrywce edukacyjno-sportowej w Bielsku-Białej:

 1. Zespół Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i Gimnazjum nr 3 w Rybarzowicach
 2. Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
 3. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
 4. Zespół Szkół w Ligocie
 5. Gimnazjum nr 2 w Ustroniu
 6. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie
 7. Zespół Szkół w Międzybrodziu Bialskim
 8. Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej
 9. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku
 10. Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki w Bielsku-Białej
 11. Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu
 12. Gimnazjum Publiczne nr 3 w Juszczynie

 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013