RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Turniej Europejski

Od czerwca do grudnia 2013 r. na antenie Telewizji Katowice gościł program Turniej Europejski „Śląskie do przodu!”.

Program pokazywał emocjonujące rozgrywki między wybranymi gminami województwa śląskiego. Rywalizacja dotyczyła wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

We wszystkich rozgrywkach wzięło udział 18 gmin - liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w naszym regionie:

Brenna, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czernichów, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Jaworze, Ogrodzieniec, Olsztyn, Pszczyna, Strumień, Ustroń, Wilkowice, Wyry, Zabrze, Żarki, Żory, Żywiec.

Wszyscy uczestnicy zostali pogrupowani w 3 kategorie – gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie. Każdą z gmin reprezentował czteroosobowy zespół, którzy dzielnie walczył o tytuł zwycięzcy swojej kategorii.

W pierwszym etapie rozgrywki miały postać gier plenerowych, których stanowiska zostały ulokowane na obiektach zrealizowanych w ramach RPO WSL. Zespoły odwiedziły poszczególne stanowiska, odpowiadając na pytania dotyczące dofinansowanych projektów, zagadnień unijnych i ciekawostek turystycznych. Relacje z gier plenerowych widzowie mogli śledzić na antenie TVP Katowice, a po emisji każdego odcinka zagłosować SMS-owo na wybraną gminę. Oddane głosy zostały wliczone do generalnej punktacji.

Z każdej rozgrywki gmina, która uzyskała większą liczbę punktów przeszła do drugiego etapu Turnieju. W studiu telewizyjnym spośród 3 uczestników został wyłoniony zwycięzca w każdej kategorii.

Ostatecznie w Turnieju zwyciężyły:

  • Wyry - w kategorii gmin wiejskich,
  • Czechowice-Dziedzice - w kategorii gmin miejsko-wiejskich,
  • Cieszyn - w kategorii gmin miejskich.

 

Relacje z gier plenerowych:

Harmonogram emisji Turnieju:

Gminy wiejskie:

>> odcinek 1 – 17 czerwca, godz. 19.25 / Jaworze vs Czernichów

>> odcinek 2 – 1 lipca, godz. 19.25 / Wilkowice vs Brenna

>> odcinek 3 – 15 lipca, godz. 19.25 / Wyry vs Olsztyn

>> odcinek 4 – 29 lipca, godz. 19.25 (finał)

W pierwszym finale w kategorii "Gminy wiejskie" zwyciężyła Gmina Wyry, uzyskując 15 punktów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Brenna z 12 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Czernichów z 11 punktami.

Gminy miejsko-wiejskie:

>> odcinek 5 – 12 sierpnia, godz. 19.25 / Czerwionka-Leszczyny vs Żarki

>> odcinek 6 – 26 sierpnia, godz. 19.25 / Ogrodzieniec vs Pszczyna

>> odcinek 7 – 9 września, godz. 20.20 / Czechowice-Dziedzice vs Strumień

>> odcinek 8 – 23 września, godz. 20.20 / (finał)

W finale w kategorii "Gminy miejsko-wiejskie" zwyciężyła Gmina Czechowice-Dziedzice, uzyskując 16 punktów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Żarki z 15 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Ogrodzieniec z 14 punktami. 

Gminy miejskie:

>> odcinek 9 – 7 października, godz. 20.20 / Częstochowa vs Cieszyn

>> odcinek 10 – 21 października, godz. 20.20 / Ustroń vs Żywiec

>> odcinek 11 – 4 listopada, godz. 20.20 / Zabrze vs Żory

>> odcinek 12 – 18 listopada, godz. 20.20 (finał)

W finale w kategorii "Gminy miejskie" zwyciężyła Gmina Cieszyn, uzyskując 14 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Ustroń z 13 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Żory z 12 punktami.

 

Podsumowanie:

>> odcinek 13 – 2 grudnia, godz. 20.20

 

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.


 
baner
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013