RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Turniej europejski wielki finał już za nami

Wczoraj mieliśmy przyjemność oglądać zmagania finałowe w ramach Turnieju Europejskiego „Śląskie do przodu!” w kategorii gminy wiejskie.

Rozgrywki odbywały się w studio TVP Katowice, a poszczególne drużyny odpowiadały na pytania z zakresu funduszy europejskich, zadawane między innymi przez minister rozwoju regionalnego Elżbietę Bieńkowską, posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzatę Handzlik oraz wiceministra rozwoju regionalnego Adama Zdziebło.

Nad poprawnym przebiegiem całości czuwało jury w składzie: wicemarszałek województwa śląskiego Arkadiusz Chęciński; przedstawiciel fundacji Viribus Unitis – Alicja Syguła oraz przedstawiciel TVP Katowice – Grzegorz Barański.

W pierwszym finale w kategorii gminy wiejskie zwyciężyła gmina Wyry, uzyskując 15 punktów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Brenna z 12 punktami, a miejsce trzecie zajęła gmina Czernichów z 11 pktami.

Emisje finałów w kategorii gminy miejsko-wiejskie oraz miejskie odbędą się odpowiednio w następujących terminach: 23 września oraz 18 listopada.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013