RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Powrót ELKI

Któż z nas nie pamięta ELKI – swego czasu wizytówki Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, przyciągającej turystów nie tylko z województwa śląskiego, ale z całej Polski.

Po likwidacji kolejki, z powodu złego stanu technicznego, wielu miłośników z niecierpliwością czekało na jej powrót.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku kończy właśnie realizację projektu, którego celem jest rewitalizacja starej trasy nieczynnej kolei linowej ELKA. Nowa trasa będzie miała długość ok. 2 km i będzie przystosowana również do osób niepełnosprawnych. Zgodnie z harmonogramem, kolejką przejedziemy się już we wrześniu. Dzięki połączeniu w jednym systemie gondoli i kanap oraz zastosowaniu mechanizmów wysprzęglających kolejka zostanie udostępniona dla zwiedzających przez cały rok.

Stacja początkowa znajduje się w pobliżu Wesołego Miasteczka, natomiast stacja końcowa – w pobliżu Stadionu Śląskiego.

Obecnie trwa plebiscyt na najciekawszą nazwę dla piętnastu gondoli prowadzony przez Park Śląski oraz „Dziennik Zachodni”.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013