RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Lotnicze święto pod śląskim niebem

W sobotę 17 sierpnia br. na katowickim lotnisku Muchowiec miała miejsce kolejna edycja śląskiego Air Show.

W programie imprezy znalazły się nie tylko pokazy pilotażu w wykonaniu pilotów wojskowych i cywilnych i pokazy akrobacji samolotowej, ale również prezentacja sprzętu wojskowego.

Swoje umiejętności bojowe zaprezentowali również komandosi, policjanci i straż graniczna, jednostka wojskowa AGAT i pułk chemiczny z Tarnowskich Gór. Nie zabrakło także pokazów ratownictwa w wykonaniu plutonu ratownictwa wodnego i poszukiwawczego oraz ratowników GOPR-u. Ponadto odbyły się pokazy samolotów bezzałogowych, pokaz bitewny wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej oraz skoki spadochronowe.

Podczas Pikniku zaprezentowały się wydziały Urzędu Marszałkowskiego: Rozwoju Regionalnego, Terenów Wiejskich, Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Spośród przygotowanych atrakcji największe zainteresowanie odwiedzających wzbudzała gra elektroniczna dotycząca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 pt. Ruszaj Po eurO oraz zabawa w łowienie rybek – ta szczególnie podobała się najmłodszym. Na stoiskach można się było też zaopatrzyć w najnowsze publikacje dotyczące poszczególnych Programów Operacyjnych wdrażanych w regionie.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013