RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Śląskie - tu się inwestuje

1 września br. ruszy kampania promocyjna terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego.

Kampania jest realizowana w ramach projektu pn. „Województwo Śląskie - tu się inwestuje", który polega na promocji terenów inwestycyjnych zgłoszonych do IV edycji konkursu „Grunt na Medal", znajdujących się w województwie śląskim. Wszystkie zgłoszone tereny są wymienione na stronach internetowych invest.slaskie.pl oraz invest-in-silesia.pl.

Celem projektu jest utrzymanie wysokiej pozycji województwa śląskiego we wszelkich opracowaniach związanych z atrakcyjnością inwestycyjną regionu. Ma się też on przyczynić do przyciągnięcia nowych inwestorów. Zakłada się, iż w ciągu 5 lat od zakończenia projektu można spodziewać się większego napływu inwestycji do regionu oraz utrzymania wizerunku województwa śląskiego jako doskonałego miejsca do inwestowania.

Część działań dotyczących udziału w targach inwestycyjnych została już zrealizowana. Stoisko Województwa Śląskiego obecne było podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości EIRE (Expo Italia Real Estate - 5-7 czerwca 2012), Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL w Monachium (8-10 października 2012) oraz Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji (12-15 marca 2013). Oferta inwestycyjna prezentowana będzie także podczas targów EXPO EAL 2013 w Monachium (7-9 października br.).

Ostatni etap projektu to kampania promocyjna. Jej budżet to blisko 700 tys. zł, z czego 100 tys. przeznaczono na produkcję spotu reklamowego, a 600 tys. na jego emisję w telewizji. Kampania terenów inwestycyjnych potrwa cały wrzesień i swoim zasięgiem obejmie całą Polskę.

W tym czasie prezentowane będą: 30" spot telewizyjny oraz 8" billboard sponsorski. Reklamy zobaczyć będzie można trzech kanałach telewizyjnych o charakterze biznesowym oraz newsowym (TVN CNBC, TVN24, Polsat News). Dodatkowo na dwóch stronach internetowych: TVN24.pl i TVNCNBC.pl, zostanie wyemitowany 30" spot (tzw. preroll) przed materiałami wideo dostępnymi w tych serwisach internetowych.

Projekt „Województwo Śląskie - tu się inwestuje" otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskeigo na lata 2007-2013. Łączna wartość projektu to 1 826 500 zł, z czego 85% (1 552 525 zł) to środki unijne, a 15% - wkład własny (273 975 zł).


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013