RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Już niebawem podejrzysz rośliny w Radzionkowie

23 maja br. miało miejsce przekazanie placu budowy, na którym powstanie budynek Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej.

Stacja powstanie w pobliżu wyburzonego budynku na terenie kąpieliska na Księżej Górze. Inwestycja obejmie między innymi wykonanie ścieżek edukacyjnych, nasadzeń kolekcji edukacyjnych, a także oświetlenie ścieżek dydaktycznych, które przystosują teren do szeroko pojętej edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

W budynku Stacji, którego powierzchnia będzie wynosić 417,63 m2, znajdzie się między innymi sala audiowizualna, pracownia mikroskopowa, biblioteka i sala seminaryjna. Do dyspozycji odwiedzających będzie również taras o powierzchni 79,85 m2. Firmą realizującą zamówienie jest Przedsiębiorstwo Budowlane „LEMTER” Maciej Lempart. Koszt realizacji inwestycji wynosi 4 680 000,00 zł brutto.

Uzupełnieniem inwestycji infrastrukturalnych będą działania edukacyjno-promocyjne: 2 konferencje, 10 seminariów połączonych z warsztatami, 30 warsztatów połączonych z zajęciami terenowymi.

Projekt "Rozbudowa Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej przy Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie wraz z wykonaniem kolekcji edukacyjnych na terenie Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie" dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, priorytet 5. „Środowisko”, działanie 5.5. „Dziedzictwo przyrodnicze”.

Prace budowlane powinny zostać zakończone pod koniec 2014 roku.

Źródło: Urząd Miasta Radzionków


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013