RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Teatr Elektryczny otwarty dla kinomanów

Wielu znamienitych gości, władze miasta i mieszkańcy Skoczowa 14 września wzięli udział w uroczystym otwarciu Teatru Elektrycznego.

Było to zwieńczenie projektu Gminy Skoczów pn. „Przebudowa istniejącego kina w Skoczowie na Miejski Dom Kultury – w starym kinie”. Wieczór był okazją do wymiany spostrzeżeń na temat odremontowanego obiektu, zwiedzenia go, a także dowiedzenia się czegoś więcej o jego historii. Nie zabrakło również atrakcji filmowych i muzycznych.

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości na nowym ekranie kinowym został pokazany promocyjny film o Skoczowie i prezentacja zatytułowana „Historia skoczowskiego kina”, zawierająca zdjęcia przedwojenne, pokazujące budynek hotelu „Pod Białym koniem”, gdzie miały miejsce pierwsze projekcje filmowe, a także archiwalne fotografie Leona Pary, zgromadzone przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa. W prezentacji nie zabrakło też fotografii kina po przejęciu go przed Miejski Dom Kultury, kiedy to zaczęło pełnić szersze funkcje – m.in. koncertowe, czy wystawiennicze. Była też okazją do prześledzenia krok po kroku kolejnych etapów remontu obiektu. Zgromadzeni mieli też okazję obejrzeć najstarszy film nakręcony w Skoczowie (z lat 30. XX w.), odnaleziony przy okazji przygotowań do całorocznych obchodów jubileuszowych OSP – jej 140-lecia.

Na zakończenie sobotniej uroczystości wystąpił legendarny zespół „Krzak”, a wraz z nim gościnnie jeden z najlepszych polskich basistów – Krzysztof Ścierański.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Julia Raszka


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013