RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Ruszaj Po eurO – część trzecia

3 października w Hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbyły się w ramach projektu edukacyjnego Ruszaj Po eurO kolejne rozgrywki gimnazjalistów. Tym razem rywalizowały ze sobą szkoły z subregionu zachodniego województwa śląskiego.

I tak w szranki stanęły:

Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
Gimnazjum nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu
Gimnazjum z O.I nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku
Gimnazjum w Czyżowicach
Gimnazjum w Orzeszu – Zawadzie
Gimnazjum Sportowe nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku
Zespół Szkół Sportowych w Radlinie

Uczniowie rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach sportowych, jak: siatkówka i tenis stołowy. Trzecią dyscypliną była rozgrywka edukacyjna, w której uczniowie byli pomysłodawcami oraz wykonawcami projektu, który mógłby zostać zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. W celu pozyskania środków przygotowywali wniosek o dofinansowanie, tworzyli wizualizację projektu, tablicę informacyjną oraz prezentowali swoje dzieło podczas konferencji prasowej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą infrastruktury, środowiska, turystyki, kultury oraz przedsiębiorczości a ich projekty były przemyślane i logicznie opisane. Poziom umiejętności uczniów w każdej z dziedzin był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. O wygranej decydowała średnia punktów ze wszystkich trzech dyscyplin.

W ostatecznej punktacji zwyciężyły następujące szkoły:
Gimnazjum Nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu
Gimnazjum nr 2 w Orzeszu - Zawadzie
Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013