RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Ruszaj Po eurO – część czwarta

10 października w hali sportowej w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113 w ramach projektu edukacyjnego Ruszaj Po euro, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, odbyły się kolejne rozgrywki gimnazjalistów. Tym razem rywalizowały ze sobą szkoły z subregionu centralnego województwa śląskiego.

W szranki stanęły:

Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach
Zespół Szkół w Wyrach
Zespół Szkół Integracyjnych Gimnazjum nr 8 w Siemianowicach Śląskich
Gimnazjum nr 10 w Chorzowie
Gimnazjum w Ożarowicach
Gimnazjum nr 12 w Rudzie Śląskiej
Gimnazjum nr 6 w Rudzie Śląskiej
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bytomiu

Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach: siatkówce, badmintonie oraz rozgrywkach edukacyjnych. Nad częścią sportową czuwali licencjonowani sędziowie, nad edukacyjną – jury składające się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. W części edukacyjnej uczniowie wcielali się w rolę beneficjentów, a tym samym byli pomysłodawcami oraz wykonawcami projektów, które mogłyby dostać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

I tak, w celu pozyskania środków, przygotowywali wniosek o dofinansowanie, tworzyli wizualizację projektu, tablicę informacyjną, a także prezentowali swoje pomysły podczas konferencji prasowej. Gimnazjaliści wykazali się niezwykłą kreatywnością, z zapałem bronili swoich koncepcji podczas organizowanej przez nich konferencji prasowej. Wśród wymyślonych przez nich projektów znalazły się mi. in.: Budowa Muzeum Górnictwa w Rudzie Śląskiej; Budowy kortów tenisowych w Bytomiu; Budowa gliwickiego ośrodka wypoczynku, sporu i rekreacji; Stworzenia świetlicy w szpitalu dziecięcym w Rudzie Śląskiej.

W całych rozgrywkach rywalizacja była niezwykle zacięta, a o wygranej decydowała średnia punktów ze wszystkich trzech dyscyplin.

W ostatecznej punktacji zwyciężyły następujące szkoły:

Gimnazjum nr 10 im. I.j. Paderewskiego w Gliwicach
Gimnazjum nr 12 w Rudzie Śląskiej
Gimnazjum w Ożarowicach

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013